Nowy numer 24/2021 Archiwum

Innowacyjne wakacje

Turnus zapewnił dzieciom nie tylko wypoczynek, ale zgromadził je przy parafii i nauczył wspólnotowego przeżywania wiary oraz samodzielności.

Parafia pw. NSJ w Radomiu zorganizowała innowacyjną formę wakacyjnego wypoczynku – półkolonię. Prowadzącym te wakacyjne spotkania był ks. Sebastian Osiński, a wspierał go alumn Łukasz Madej. W dzieło to zaangażowani byli też członkowie Parafialnego Oddziału Caritas. Dzięki temu 40 dzieci miało zapewnione całodzienne wyżywienie i dobrą opiekę. Charytatywnie pracujące w kuchni panie miały ręce pełne roboty, bo maluchom apetyty dopisywały.

Dzień rozpoczynał się  wspólną modlitwą i katechezą, którą prowadził alumn Łukasz. Potem były śniadanie i różne wyjazdy. Dzieci zwiedziły Ostrą Bramę w Skarżysku Kamiennej, klasztor cysterski w Wąchocku, sanktuarium w Kałkowie, Bałtów, Muzeum Wsi Radomskiej, Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W kościele na Świętym Krzyżu ucałowały relikwie. Dzięki wciąż nowym pomysłom opiekunów wszystkie dni były bardzo radosne, pełne zabaw i humoru. Codziennie dzieci uczestniczyły też we Mszy św., która była sprawowana w różnych kościołach. Po powrocie w domu parafialnym czekał na nie obiad. Potem były pogodny wieczór i modlitwa na zakończenie dnia. Zwieńczeniem tego wakacyjnego tygodnia były Msza św. dziękczynna z prośbą o potrzebne łaski dla dzieci oraz adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszego piątku miesiąca.

– Radość i dziecięca wdzięczność pozwoliły dorosłym obsługującym to przedsięwzięcie szybko zregenerować siły. Pośród bardzo serdecznej atmosfery trzeba było się jednak rozstać, a wszyscy z nadzieją mówili sobie: "Do zobaczenia za rok!" – mówi Barbara Głowacka.

Nie mogło zabraknąć wizyty w Muzeum Wsi Radomskiej   Nie mogło zabraknąć wizyty w Muzeum Wsi Radomskiej
Grażyna Bednarczyk

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama