Nowy numer 3/2021 Archiwum

Podziękują za wakacje

Będą wspominać letnie oazy oraz prosić o Boże błogosławieństwo i zapał do pracy w nowym roku formacyjnym.

Tradycyjnie już pod koniec wakacji oazowicze i liturgiczna służba ołtarza spotykają się w Wyższym Seminarium Duchownym. Tym razem już 47. Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie odbędzie się 30 sierpnia (piątek). - Zapraszamy wszystkich: ministrantów, schole i grupy oazowe. Szczególnie tych, którzy uczestniczyli w tym roku w rekolekcjach wakacyjnych Ruchu Światło-Życie. Pielgrzymka ta będzie okazją do podziękowania Panu Bogu za dar wakacji i rekolekcji oazowych. Będziemy też prosić o Boże błogosławieństwo i zapał w pracy w nowym roku formacyjnym - mówią moderatorzy diecezjalni ks. Grzegorz Lipiec i s. Anna Baćmaga.

Motywem przewodnim spotkania będzie hasło pracy rocznej "Narodzić się na nowo". - Słowa te zostały zaczerpnięte z ewangelicznej rozmowy Jezusa z Nikodemem. Pomogą nam one pochylić się nad sakramentem chrztu świętego i momentem naszego nawrócenia i duchowej przemiany, związanym z przyjęciem Jezusa jako naszego Pana i Zbawiciela - wyjaśniają moderatorzy.

Proszą też, by każda wspólnota przywiozła ze sobą znak swej parafii, świecę, chleb (niekrojony i nie w folii) i ofiarę pieniężną. Dary te będą niesione w procesji do ołtarza.

Plan dnia

9.00 - Tańce integracyjne, zapisy.

9.15 - Zawiązanie wspólnoty.

9.30 - konferencja "Narodzić się na nowo", ks. Michał Misiak - moderator Ruchu Światło-Życie z archidiecezji łódzkiej.

10.30 - Spotkanie w grupach (ministranci - aula Jana Pawła II, schole - aula Rewery, oaza: ODB - wirydarz, OND - boisko, ONŻ - przed sceną. Oazowicze, którzy nie uczestniczyli w tegorocznych oazach wakacyjnych, idą na spotkania dla oazy dostosowane do swojego wieku).

12.00 - Przygotowanie do Eucharystii.

12.30 - Eucharystia, przewodniczy bp Henryk Tomasik.

14.00 - Agapa.

14.30 - Nabożeństwo rozesłania.

Dzień wspólnoty to, obok modlitwy, także czas radosnej zabawy   Dzień wspólnoty to, obok modlitwy, także czas radosnej zabawy
Marta Deka /GN


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama