Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zwierzyniec przy fontannach

Do 27 września wzdłuż ul. Focha w pobliżu fontann można oglądać 50 wielkoformatowych zdjęć dzikiej przyrody.

Fotografie składają się na wystawę "Zwierzpospolita Polska", która jest elementem międzynarodowego projektu edukacyjno-artystycznego promującego polską dziką przyrodę i zagadnienia związane z jej ochroną.  Autorem i realizatorem wystawy jest Fundacja Dzika Polska, która zorganizowała ją w Radomiu wraz z Urzędem Miejskim.

Ekspozycja gościła już w wielu miastach Polski i poza jej granicami, m.in. w Dublinie, Londynie, Gdańsku, Wrocławiu, Zgorzelcu, Toruniu, Puławach. Obejrzało ją ponad 2,5 miliona osób.

Autorem większości zdjęć jest  Artur Tabor, który urodził się w Radomiu w 1968 r. Zginął tragicznie w lipcu 2010 r. podczas wyprawy do Mongolii. Gdy fotografował ptaki, poślizgnął się, spadł ze skały i doznał ciężkich obrażeń. Mimo szybkiej pomocy nie udało się uratować mu życia. Artur Tabor był jednym z najwybitniejszych polskich fotografów przyrody, wielokrotnie nagradzanym. Był całkowicie oddany swej pasji. Specjalizował się w fotografowaniu i filmowaniu zwierząt w ich naturalnym środowisku, szczególnie ptaków. Wraz z Tomaszem Kłosowskim popularyzował polską przyrodę w dokumentalnym cyklu TVP „Dzika Polska”.

Prezentowane zdjęcia zwierząt powiększone są do rozmiarów 150x100 cm   Prezentowane zdjęcia zwierząt powiększone są do rozmiarów 150x100 cm
Marta Deka /GN
Pojedyncze zdjęcia prezentują na wystawie także: Tomasz Sczansny, Krzysztof E. Skóra, Beata Chojęta i Przemysław Śmietana.

Prezentowane na wystawie zdjęcia dziko żyjących w Polsce zwierząt powiększone są do rozmiarów 150x100 cm. Każde z nich zawiera merytoryczny opis w języku polskim i angielskim.

Patronat honorowy nad wystawą objął prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak. „Gość Niedzielny” jest patronem medialnym ekspozycji.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama