Nowy numer 12/2019 Archiwum

Zdrowa dieta kanapkowa

XV Święto Chleba w Radomiu po raz piąty ma wymiar ogólnopolski. Odbędzie się w niedzielę 1 września w Muzeum Wsi Radomskiej.

Tegoroczna edycja nieco zmienia charakter. - Tym razem nasze święto ma wymiar edukacyjno-zabawowy, a nie - jak było dotychczas - zabawowo-edukacyjny. Towarzyszy mu hasło: ”Dieta kanapkowa - smaczna i zdrowa”. Obchód będzie inauguracją społecznej kampanii, która będzie później kontynuowana także w radomskich szkołach. Chodzi przede wszystkim o promowanie zdrowego odżywiania wśród dzieci, promowanie diety. Zastępowanie chipsów i batoników tradycyjnymi, zdrowymi kanapkami - wyjaśnia Jarosław Gajda, prezes Cechu Piekarzy w Radomiu.

Święto Chleba rozpocznie Msza św. o 10.00, której będzie przewodniczył bp Henryk Tomasik. A potem szereg atrakcji. O nich opowiada dyrektor radomskiego skansenu Ilona Jaroszek: - Będą rozstrzygnięcie konkursu na tradycyjny wieniec dożynkowy, ceremonia pasowania na ucznia piekarskiego. Będzie też okazja do podziękowania za 15 lat współpracy przy organizacji Święta Chleba. Tradycyjne podczas imprezy rozstrzygnięty zostanie konkurs na Dobry Chleb. O 14.00 zaprezentuje się Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Żywiecka", a o 15.30 - zespół Wszyscy Byliśmy Harcerzami. Na zakończenie, o 18.00, wystąpi zespół CREE.

Maskotką tegorocznego święta będzie Pan Kanapka   Maskotką tegorocznego święta będzie Pan Kanapka
Na imprezie będzie zachęcał do zdrowej i smacznej diety
ks. Zbigniew Niemirski /GN
Oprócz tego na małej scenie będzie można posłuchać kapel i zespołów ludowych, a w zagrodach zaplanowano pokazy prac gospodarczych. Będzie można spróbować przysmaków kuchni regionalnej i zobaczyć, a także kupić to, co przygotowano na kiermasz twórczości ludowej. To w zagrodzie z Alojzowa. Na polu między zagrodami prezentowany będzie pokaz prac polowych.

Nowością święta będą kąciki dziecięce, przygotowane w pobliżu wiatraków.

"Gość Niedzielny" jest patronem imprezy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL