Nowy numer 12/2019 Archiwum

Młodzi zapraszają: Spotkajmy się w niebie!

Akcja jest zachętą do modlitwy za siebie nawzajem, szczególnie teraz, gdy rozpoczyna się nowy rok szkolny. A zapraszanym nie stawia limitu wieku.

Tobiasz Kleczaj jest uczniem Technikum Hotelarskiego w Starachowicach. Marzy mu się, by w jego parafii w Jasieńcu Iłżeckim zaczęła działać wspólnota oazowa. Kilka miesięcy temu, śledząc facebookowy profil Łukasza Celucha, postanowił nawiązać z nim kontakt. Zainteresowało go to, że Łukasz tak otwarcie i odważnie pisze tam o swojej wierze, o Chrystusie. Punktem zaczepienia było to, że wcześniej byli uczniami tego samego gimnazjum w Iłży. Ostatecznie spotkali się w realu i tak zaczęła się ich współpraca. Łukasz jest animatorem ruchu Światło-Życie. W tym roku zdał maturę i od jesieni zacznie studia.

- Nasza akcja to zaproszenie do modlitwy za naszych rówieśników, do której chcemy zaprosić właśnie teraz, gdy rozpoczyna się nowy rok szkolny. Mamy świadomość, że tak wielu naszych rówieśników odchodzi od Kościoła. A oni potrzebują naszego modlitewnego wsparcia. Ci, którzy odchodzą, często szukają duchowej pomocy. I właśnie z myślą o nich, ale i o tych, którzy chcą modlitewnie wspierać młodych, otworzyliśmy stronę internetową www.spotkajmysiewniebie.blogspot.com - mówią chłopcy.

Ich internetowa strona, a obok niej poczta intencje.jezus@gmail.com są miejscem, gdzie można kierować modlitewne intencje. Oazowicze zadbali też o duchową pomoc zgromadzeń zakonnych. Gromadzone intencje przesyłają do pięciu zaprzyjaźnionych zakonów, gdzie te stają się przedmiotem modlitw.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL