Nowy numer 43/2020 Archiwum

Będzie śledztwo ws. zdjęcia krzyży

Jest doniesienie w sprawie obrażenia uczuć religijnych przez szefa radomskiej policji.

Jak poinformowało Radio Plus Radom, kozienicka prokuratura przesłuchała Ryszarda Nowaka z Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą, który złożył doniesienie w sprawie obrażenia uczuć religijnych przez szefa radomskiej policji Karola Szwalbe.

W myśl doniesienia, inspektor nakazał zdjęcie krzyży w budynku komendy miejskiej w Radomiu. Prokuratura w Kozienicach informuje, że zostanie wszczęte śledztwo w tej sprawie. - Jeżeli poniża się przedmiot czci religijnej, to jest to przestępstwo. Komendant zdejmował krzyże w różnych miejscach. Znieważył krzyż, obrażając jednocześnie nasze uczucia religijne, więc popełnił przestępstwo. Do tego zrobił to w budynku policji, czyli w miejscu publicznym - powiedział Ryszard Nowak podczas konferencji prasowej w Kozienicach. Dodał, że jeszcze nigdy w historii Polski, nie zdarzyło się, aby komendanci kazali zdejmować krzyże. - Komendant Szwalbe, zamiast zająć się zwalczaniem przestępczości, przechodzi do historii jako ten, który walczy z Kościołem katolickim - mówił Nowak.

Prokuratura informuje, że zostanie wszczęte śledztwo w sprawie zdjęcia krzyży. W drodze procesowej prokuratura ma wyjaśniać wszystkie okoliczności, przesłuchać osoby, którym komendant Szwalbe miał kazał zdjąć krzyż. Zbierze także materiał dowodowy.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama