Nowy numer 33/2018 Archiwum

Zbierali siły na nowy rok

Oazowa młodzież z radomskiego Michałowa rozpoczęła formację w Zarzęcinie.

Postanowili spotkać się nad Zalewem Sulejowskim w Zarzęcinie. Z Radomia jest tutaj sto kilometrów. Choć odległość spora, to wybór był nieprzypadkowy. Z jednej strony o wyborze miejsca zadecydowały walory turystyczne, a z drugiej fakt, że tutaj mieści się jeden z ośrodków rekolekcyjnych Ruchu Światło–Życie.

– Ten wyjazd z parafii św. Łukasza w Radomiu pokazał, jak żyć w zgodzie z drugim człowiekiem. Podział obowiązków, wzajemna pomoc i wspólna modlitwa ukazywały nam obraz prawdziwej wspólnoty. Nie zapominaliśmy również o rekreacji. Była więc gra w piłkę nożną i siatkową. Korzystając z tego, że byliśmy nad Zalewem Sulejowskim, pływaliśmy pod opieką bosmana. Późniejszą porą organizowaliśmy wieczorki pogodne, które pozwalały nam bliżej się poznać. Ten wyjazd przyczynił się do większej integracji całej grupy, co na pewno zaowocuje wspaniałą współpracą w naszej parafii – mówi Oliwia Stanios, animatorka z parafii św. Łukasza  w Radomiu.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma