Nowy numer 28/2018 Archiwum

Promocja Radomia na Discovery

Od piątku, 6 września, na kanałach Discovery Channel i Discovery Science rozpoczęła się telewizyjna kampania wizerunkowa Radomia.

W jej trakcie emitowane są trzy półtoraminutowe filmy, jakie w tym roku na przełomie lipca i sierpnia nakręcono na radomskim lotnisku wojskowym, na Grodzisku Piotrówka - gdzie odbywały się prace archeologiczne oraz w Centrum Metrologii im. Zdzisława Rauszera przy firmie RadWag.

Producentem filmów jest studio filmowe ”Tomecode”. - Filmy powstały z myślą o budowaniu pozytywnego skojarzenia z Radomiem. Należy podkreślić, że w filmie świadomie nie są pokazane radomskie zabytki, ciekawe miejsca czy urocze widoki z naszego miasta. Autorzy scenariusza odeszli w tym przypadku od schematu bardzo często stosowanego przez miasta w tego typu przekazach promocyjnych. Radom przedstawiony będzie w nietypowy sposób: każdy z filmów to opowieść o życiu jego bohatera, związanego z naszym miastem, jego pracy i samorealizacji. Taka konwencja, wpisująca się również w charakterystykę programową stacji Discovery, ma na celu zaciekawienie widza wspomnianą opowieścią i tym samym Radomiem - informuje Ryszarda Kitowska z Zespołu Informacji Prasowej i Publicznej Kancelarii Prezydenta Andrzeja Kosztowniaka.

Filmy można obejrzeć także tutaj.

Po raz drugi odbyła się tutaj Letnia szkoła archeologii   Podczas dopiero co zakończonych wakacji archeolodzy znów zaprosili na Piotrówkę młodzież
Po raz drugi odbyła się tutaj Letnia szkoła archeologii
ks. Zbigniew Niemirski /GN
Ryszarda Kitowska zapowiada ponadto finalizację jeszcze jednej produkcji, o radomskim Grodzisku Piotrówka: - Dwudziestominutowy film opowiadać będzie o pracach archeologicznych prowadzonych na tym ważnym dla Radomia miejscu oraz prezentować będzie dotychczasową wiedzę na temat średniowiecznej historii Radomia. Będzie to podsumowanie 5-letniej obecności archeologów z Polskiej Akademii Nauk na radomskim grodzie. Reportaż nagrany z został z myślą o jego szerokiej dystrybucji (szkoły, media, internet).


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma