Nowy numer 2/2021 Archiwum

Bp Henryk Tomasik ma sekretarza

Do tej pory pasterz naszej diecezji nie miał osobistego sekretarza. Teraz został nim mianowany ks. Tomasz Herc, który właśnie ukończył studia specjalistyczne z liturgiki i jeszcze w tym miesiącu na KUL obroni doktorat.

Pochodzi ze Starachowic z parafii pw. Świętej Trójcy. Po święceniach kapłańskich, które przyjął w 2006 r., pracował jako wikariusz w radomskiej parafii pw. bł. Annuarity i św. Michała Archanioła, a potem został skierowany na studia specjalistyczne na KUL. W czasie studiów pomagał duszpastersko w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Garbatce-Letnisko. Oprócz funkcji sekretarza, ks. Tomasz jest też diecezjalnym duszpasterzem ministrantów oraz diecezjalnym ceremoniarzem.

- Bp Henryk Tomasik poprosił mnie o to, abym pomógł w pewnych sprawach jemu osobiście jako sekretarz - mówił na antenie Radia Plus Radom ks. Herc. -  Do zadań sekretarza, oprócz bycia w Kurii, należy na przykład umawianie spotkań z ks. biskupem. Ludzie przychodzą do księdza biskupa z różnymi sprawami. Warto, by ktoś był „po drodze”, bo niektórych spraw nie musi rozwiązywać ordynariusz, a więc przychodzących można skierować do odpowiednich organów kurialnych.

Moje zadania będą też związane z posługą liturgiczną, ponieważ skończyłem studia na kierunku liturgika. Zostałem też ceremoniarzem diecezjalnym. Będę w pobliżu ks. biskupa zawsze wtedy, kiedy będzie celebrował główne uroczystości. Ks. biskup jest człowiekiem, któremu zależy na pięknie liturgii. Myślę, że jest też potrzebny ktoś taki, kto o pewnych rzeczach powie, pomoże w przygotowaniu, szczególnie tych najważniejszych uroczystości i jest potrzebny ktoś taki, kto czuwa. Do tej pory doskonale robił to ks. prof. Dariusz Skrok, który został proboszczem w Skaryszewie - dodaje.

Z sekretarzem bp. Henryka Tomasika można się skontaktować zarówno telefonicznie, jak też mailowo lub osobiście w Kurii Diecezji Radomskiej.

e-mail: ksherc@wp.pl,

tel. w kurii: +48 48 34 06 226,

tel. domowy: +48 48 34 06 240.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama