GN 28/2018 Archiwum

Dzielenie się człowieczeństwem

Dobrze rozumiane wychowanie za cel stawia sobie całościowy rozwój człowieka.

Nasz ordynariusz przypomina słowa Jana Pawła II, który mówił, że wychowanie to dzielenie się człowieczeństwem. – Wychowanie to jedna z najtrudniejszych sztuk, która wymaga zaangażowania serca. To również szczególnie wyzwanie dla rodziców i wychowawców oraz duszpasterzy. Dlatego Tydzień Wychowania ma obudzić naszą wrażliwość na ten ważny wymiar życia publicznego. Powiedzmy szczerze, że ta wartość w zbyt małym stopniu istnieje na poziomie polityki czy życia gospodarczego. Również w różny sposób patrzą na to zagadnienie media. Ponadto nie wszyscy rodzice w należyty sposób traktują tę wartość. To nasze wspólne zadanie – mówił na antenie Radia Plus Radom bp Tomasik. Przypomniał także inne przesłanie Jana Pawła II:  „podstawowym faktem kulturowym jest człowiek, człowiek duchowo dojrzały, zdolny wychowywać siebie i innych. Podstawowym wymiarem kultury jest kultura moralna, a podstawowym zadaniem wychowanie”.

Tydzień Wychowania jest inicjatywą Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski i Rady Szkół Katolickich. Ma podkreślić rolę wychowania, którego celem jest integralny rozwój człowieka. Jest obchodzony zawsze w tygodniu, w którym wypada święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, a to – przypomnijmy – przypada 18 września.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma