Nowy numer 4/2021 Archiwum

Biskup dziękuje

Gdy minęło niemal dziesięć dni, można pokusić się o pierwsze podsumowania i plany na przyszłość. Nasz ordynariusz rozpoczyna jednak od podziękowań. Po liście bp. Henryka Tomasika podajemy dwa linki, gdzie apelowe chwile można przeżyć jeszcze raz.

Apel Młodych to bardzo ważne wydarzenie diecezjalne. Jest to owoc wspólnego wysiłku wielu osób, grup i instytucji, bez których sobotni wieczór nie mógłby mieć tak pięknej formy. Trud wielu osób pozostanie anonimowy. Wierzymy, że Pan Bóg znajdzie sposób, by swoją łaską wynagrodzić dar złożony naszej młodzieży.

W szczególny sposób dziękujemy wszystkim licznie zgromadzonym Księżom, Siostrom Zakonnym i Katechetom, którzy wraz z młodymi ludźmi uczestniczyli w Apelu Młodych. Dziękuję Księżom Proboszczom za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu młodzieży na Apel Młodych. Obecność tak wielu opiekunów młodzieży, duchownych i świeckich, jest pięknym znakiem duszpasterskiej troski o młodych. Spotkanie w takim kształcie było możliwe dlatego, że w wielu parafiach i grupach odbywają się spotkania formacyjne. Wielu księży i katechetów świeckich ma serce dla młodzieży; szuka młodych i potrafi ofiarować swój czas dla ich dobra. Dziękuję szczególnie tym, którzy są wytrwali w swojej pracy mimo doświadczanych  trudności i pokusy zniechęcenia.

Dziękuję szczególnie wspólnocie Ruchu Światło-Życie naszej Diecezji, Skautom Europy, Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży ”Arka”, Rycerzom Kolumba, Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży, które na sobotnie spotkanie zaprosiło Zarządy Diecezjalne z całej Polski, Duszpasterstwu Akademickiemu. Dziękuję Wspólnocie Rodzin Mamre, Wspólnocie Ewangelizacyjnej Dobry Łotr, Wspólnocie Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea, Diakonii Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie.

Ta wspólna posługa była znakiem poddawania się Duchowi, który jest w Kościele źródłem jedności. Wyrazy wdzięczności składamy kilku grupom, które przygotowywały świece rozdawane młodzieży w trakcie spotkania. Dziękuję zespołowi ”Młodzi z Winkiem”, solistom, służbom porządkowym i wszystkim wolontariuszom, których pomysłowość i zaangażowanie zbudowały klimat spotkania. Dziękuję ks. dr. Markowi Adamczykowi, Diecezjalnemu Duszpasterzowi Młodzieży, i jego Współpracownikom za ogromny trud włożony w przygotowanie Apelu Młodych.

Dziękuję mediom diecezjalnym: Redakcji ”Gościa Niedzielnego”, Portalowi Diecezji Radomskiej i Radiu Plus Radom.

Dziękuję i proszę o modlitwę w intencji naszej młodzieży.

Bp Henryk Tomasik

A chwile wspomnień, czyli doskonała apelowa reminiscencja i piosenka „Jesteś życiem mym”, tutaj i tutaj.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama