GN 3/2021 Archiwum

Zabawa, nauka, nagrody

Na osiedlu przy ul. Marii Gail mieszka około 300 dzieci, które swój wolny czas spędzają obok bloków, na ulicy.

Inicjatorami III Festynu Rodzinnego przy ul. Marii Gail byli pedagodzy uliczni z Caritas Diecezji Radomskiej oraz Zespół ds. Wspierania Aktywności Lokalnej i Profilaktyki Środowiskowej MOPS (ZPS nr 3). Honorowy patronat nad festynem objął dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej ks. Grzegorz Wójcik. Adresaci festynu, młodzi mieszkańcy bloków przy ul. Marii Gail, nie narzekali tego dnia na nudę. Choć temperatura powietrza nie była zbyt wysoka, nikomu to nie przeszkadzało w dobrej zabawie. Na niewielkiej scenie wciąż działo się coś nowego. Na dobry początek dzieci z PSP nr 19 wystąpiły z programem artystycznym, a zaraz potem na scenę weszły dzieci zamieszkujące okoliczne bloki. Specjalnie na tę okazję przygotowały pokaz taneczny. Były też sportowe konkursy z nagrodami, ale i cieszący się dużym zainteresowaniem konkurs wiedzy medycznej. Okazało się, że uczestnicy konkursu o udzielaniu pierwszej pomocy i wiedzy medycznej wykazali się dużą wiedzą. Z prawej Mariusz Mędra   Okazało się, że uczestnicy konkursu o udzielaniu pierwszej pomocy i wiedzy medycznej wykazali się dużą wiedzą. Z prawej Mariusz Mędra
Krystyna Piotrowska /GN
Konkurs ten poprzedził mały wykład i pokaz udzielania pierwszej pomocy przez ratownika Radomskiego Pogotowia Ratunkowego. Jak powiedział kierownik pedagogów ulicznych Mariusz Mędra, w tych rejonach dość często dochodzi do różnych urazów i wiedza o tym, jak udzielać pierwszej pomocy, jest dorosłym i dzieciom bardzo potrzebna.

Nagrodę główną w konkursie wiedzy medycznej ufundował Adam Bocheński, radny Rady Miejskiej. Kto chciał, wziął udział w konkursie plastycznym „Życie wolne od używek”. Chętnym malowano twarze. Na festynie zagościła również Radomska Młodzieżowa Orkiestra Dęta Grandioso i Straż Pożarna. Fundatorami nagród w turnieju są Wojewoda Mazowiecki, MOPS, Caritas Diecezji Radomskiej oraz radny Adam Bocheński.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama