Nowy numer 28/2018 Archiwum

Cisi bohaterowie

Pierwszy dzień zajęć w seminarium za nami. Mój plan wykładów to między innymi zajęcia z alumnami pierwszego roku: historia i archeologia biblijna. Sprawy dalekie od debaty o pedofilii w Kościele, ale przecież nie można było mówić o odległej przeszłości bez odniesień do naszego dziś.

Podziwiam tych chłopaków. Mogli przecież wybrać inaczej. Mogli pójść na ekonomię, finanse, bankowość i dźwigać nasz kraj z materialnej zapaści. Mogli pójść na medycynę i ratować naszą służbę zdrowia. Mogli pójść na dziesiątki innych kierunków i realizować swój pomysł na życie. Niektórzy zresztą rozpoczęli taką drogę, ale porzucili ją, by dokumenty złożyć w seminarium. Po co pchają się na ścieżkę, która w oglądzie dawanym przez media jest drogą pokrętną, ciemną i pełną nieprawości? Może jednak wierzą w ideały, o których opowiadają Ewangelie? Może usłyszeli głos, który jest silniejszy niż to, co nagłaśniają publikatory? Może wreszcie spotkali duszpasterzy, o których nie opowiada się na pierwszych stronach gazet, a którzy pokazali im piękno drogi? Może wierzą, że dobra jest więcej, a zło – choć tak zawstydza i donośnie rozbrzmiewa – tak naprawdę jest w mniejszości?
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma