Nowy numer 24/2021 Archiwum

Możesz zrobić coś dobrego

Niemal 160 tys. dzieci cierpi codziennie z powodu niedożywienia. Co więcej, badania pokazują, że 370 tys. dzieci nie odżywia się w sposób niezbędny dla ich prawidłowego rozwoju.

Bank Żywności w Radomiu zaprasza do udziału w zbiórce żywności dedykowanej dzieciom – „Podziel się Posiłkiem”. Zamiast narzekać na ciemność i jesienny chłód, zróbmy coś dobrego! Wyślijmy w świat trochę ciepła! Wystarczy niewiele, aby przyczynić się do zmniejszenia niedożywienia dzieci w Polsce. Bank Żywności w Radomiu zachęca do wzięcia udziału w specjalnej zbiórce żywności, która jest dedykowana właśnie dzieciom.

Akcja odbywa się na terenie całej Polski w piątek i sobotę. Wystarczy zrobić trochę większe zakupy i część z nich przekazać wolontariuszom, którzy będą czekali na klientów sklepów spożywczych w okolicach kas. Lista sklepów, w których można wziąć udział w zbiórce znajduje się na stronie www.bankizywnosci.pl oraz www.podzielsieposilkiem.pl.

To już dziewiąta zbiórka żywności organizowana przez Bank Żywności w Radomiu, w ramach programu „Podziel się Posiłkiem”. W tym roku akcja prowadzona jest w Radomiu, Belsku, Białobrzegach, Chynowie, Drzewicy, Grojcu, Iłży, Jasieńcu, Nowym Mieście n/Pilicą, Warce i Szydłowcu. Zarówno sklepy, w których zbierana będzie żywność, jak i punkty zbiórek na terenie sklepów będą odpowiednio oznakowane, wolontariusze będą posiadali specjalne identyfikatory. Najbardziej potrzebne produkty, rekomendowane przez Banki Żywności, to: olej, płatki śniadaniowe, gotowe dania dla dzieci, przetwory owocowe i rybne. Po zakończeniu zbiórki, produkty zostaną przekazane organizacjom, które na co dzień zajmują się dożywianiem dzieci. Są wśród nich szkoły, świetlice, domy dziecka, towarzystwa przyjaciół dzieci oraz stowarzyszenia pomagające dzieciom i młodzieży. W ubiegłym roku podczas zbiorki „Podziel się Posiłkiem”, udało się zebrać 13,5 tony produktów spożywczych i przekazać je na rzecz niedożywionych dzieci z subregionu radomskiego.

Akcja ma charakter ogólnopolski i organizowana jest przez 31 Banków Żywności w partnerstwie z firmą Danone w 2 500 sklepów w całym kraju. W akcję zaangażowało się 35 tysięcy wolontariuszy w całej Polsce. Według badań wykonanych na zlecenie Federacji Polskich Banków Żywności oraz firmy Danone (2013), skala problemu niedożywienia dzieci w Polsce jest wciąż znaczna. W przypadku tylko dzieci uczących się w szkołach podstawowych stanowi 7,4 proc. Ogólnie w Polsce szacuje się, że w 40 proc. klas szkół podstawowych jest co najmniej 1 niedożywione dziecko. W sumie 160 tys. dzieci cierpi codziennie z powodu niedożywienia. Co więcej, wg badań 370 tys. dzieci nie odżywia się w sposób niezbędny dla ich prawidłowego rozwoju.

Do udziału w tej charytatywnej akcji zaprasza Krzysztof Sokołowski, dyrektor Radomskiego Banku Żywności.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama