Nowy numer 28/2018 Archiwum

Nuncjusz apostolski przyjeżdża do Radomia

Abp Celestino Migliore będzie przewodniczył Mszy św. w rocznicę śmierci bp Jana Chrapka. Celebra będzie sprawowana w radomskiej katedrze 18 października o 18.00.

Podczas uroczystości będą zbierane ofiary, które wesprą program stypendialny dla dzieci niepełnosprawnych. Kolejny raz zostanie wręczona nagroda ''Viventi Caritate'' - Żyjącemu Miłością. Przyznaje ją Fundusz Biskupa Jana Chrapka, działający przy radomskiej Caritas. Nagroda honoruje ludzi, szczególnie z lokalnych środowisk, których działalność zostawia trwałe ślady. Wzorem takich postaw był właśnie bp Jan Chrapek.

Abp Celestino Migliore jako nuncjusz apostolski przyjechał do Radomia w Uroczystość Wszystkich Świętych w 2010 r. i w katedrze modlił się przy sarkofagu bp. Chrapka. - Chciałem tutaj przyjechać i podziękować biskupowi Janowi za przyjaźń i braterskie wsparcie, które mi ofiarował przed wielu laty - mówił wówczas, podkreślając, że bp Chrapek był jego serdecznym przyjacielem i poleca go Bogu w swoich modlitwach.

Rok później, 16 listopada, nuncjusz apostolski przewodniczył obchodom odpustowym w skarżyskiej Ostrej Bramie.

Tak więc wręczenie tegorocznej nagrody ''Viventi Caritate'' będzie mieć wyjątkową oprawę. W czasie konferencji prasowej w siedzibie Caritas Zbigniew Miazga z Funduszu Biskupa Jana Chrapka przedstawił nominowanych. Są to: Stowarzyszenie ''Budujemy Przystań'' i Halina Marciniak. Głównym celem stowarzyszenia jest wspieranie i zapewnienie wielopłaszczyznowej formy edukacji dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej oraz prowadzenie rehabilitacji. Dzięki inicjatywie stowarzyszenia rozpoczął działalność Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych Specjalnych, w skład którego wchodzi przedszkole, szkoła podstawowa oraz gimnazjum. Z kolei Halina Marciniak jest pedagogiem i terapeutką oraz założycielką i twórcą koncepcji działania Zespołu Szkół Integracyjnych w Radomiu. Jest także współtwórcą Rodziny Szkół Jana Pawła II w Polsce.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma