Każdego dnia modlą się o uświęcenie swoje, swoich bliskich i całego Kościoła.
Rodzina różańcowa była pierwszą grupą, jaka powstała przy parafii pw. św. Judy Tadeusza w Starachowicach. Inicjatorką zawiązania kół Żywego Różańca w 1998 r. była Stanisława Borowiec, pierwsza przewodnicząca rodziny różańcowej, kolejną była Danuta Wójcicka, a obecnie funkcję tę pełni Teresa Sobczak. Początkowo powstało 5 kół, które liczyły 75 osób. W następnych latach dołączyły jeszcze dwa z 30 osobami. Od 2002 r., kiedy bł. Jan Paweł II wprowadził tajemnice światła, rodzina różańcowa powiększyła się o 35 osób.
– Każdy, kto należy do róży różańcowej, przyjmuje na siebie pewne obowiązki. Są nimi: odmawianie codziennie jednego dziesiątka Różańca, branie udziału w zmianach tajemnic różańcowych, życie duchem modlitwy różańcowej, częste przystępowanie do sakramentów świętych, rozszerzanie czci Maryi przykładem życia i działalnością apostolską, odważne stawanie w obronie wiary i Kościoła, udział w pogrzebie zmarłego członka ŻR oraz w modlitwach za spokój jego duszy – wyjaśnia Teresa Sobczak. – Panie z ŻR utworzyły trzy grupy modlitewne – Margaretki, które modlą się za kapłanów posługujących w naszej parafii: proboszcza ks. kan. Henryka Wólczyńskiego, ks. Pawła Górowskiego i o. Norberta Lisa OP – dodaje.
Z racji jubileuszu rodzina różańcowa uczestniczyła we Mszy św., którą celebrował proboszcz. W homilii dziękował Bogu za 15 lat istnienia Żywego Różańca w parafii. – Jest to najliczniejsza grupa tej wspólnoty, która kierując się wskazaniami statutu Różańca, każdego dnia podejmuje modlitwę o uświęcenie swoje, bliskich i społeczności Kościoła. Tak więc można powiedzieć, że Różaniec jest szkołą wiary, łączy ludzi, przypomina prawdy wyznawanej wiary, pomaga żyć według rozważanych tajemnic – powiedział.
Po Eucharystii wszyscy spotkali się w sali parafialnej przy jubileuszowym torcie i kawie.
Wyraź swoją opinię
napisz do redakcji:
gosc@gosc.plpodziel się