Nowy numer 48/2020 Archiwum

W ciszy i bliskości

Wspólnota z Taizé w tym roku Europejskie Spotkanie Młodych organizuje w Strasbourgu. Zapisywać się można do 8 grudnia. Kto chęć wyjazdu zgłosi do końca listopada, otrzyma zniżkę.

Beata Majewska w spotkaniach młodych uczestniczy już od sześciu lat. Organizuje wyjazd do Strasburga z Duszpasterstwa Akademickiego. - Ten wyjazd traktuję jako podsumowanie całego mojego roku duchowego. Tam jestem w stanie najbardziej się skupić. Jeżdżę, by się otworzyć, by spotkać Chrystusa w drugim człowieku. Bardzo istotne są momenty ciszy podczas modlitwy. Wtedy najbardziej można siebie wysłuchać - mówi i zaprasza młodych do wspólnego świętowania: - Jeśli nie wiesz, co zrobić ze swoim czasem po świętach Bożego Narodzenia, czujesz większą potrzebę, niż spędzenie sylwestra tylko na zabawie, po prostu spakuj swój plecak, nie bój się Boga i wyrusz przed siebie.

Zapisy na Europejskie Spotkanie Młodych prowadzone są w Radomiu i Tomaszowie Mazowieckim do 8 grudnia. Całkowity koszt wyjazdu to 300 zł + 55 euro (przy zapisie po 30 listopada koszt wzrasta do 350 zł). W spotkaniu mogą wziąć udział osoby w wieku od 16 do 35 lat. W drodze do Strasburga będzie zwiedzanie Pragi. Chętni za dopłatą 100 zł i 100 euro mogą wyjechać na 4-dniową wycieczkę do Paryża.

W naszej diecezji można przygotowywać się do wyjazdu i zapisywać w punktach u osób wyznaczonych przez wspólnotę z Taizé.

- Duszpasterstwo Akademickie (Radom, ul. Górnicza 2). Spotkania w poniedziałki o 19.00. Kontakt: Beata Majewska, tel. 509 536 606, e-mail: da-radom@wp.pl.

- Parafia Matki Bożej Bolesnej (Radom, ul. Radosna 1). Spotkania w piątki o 19.00. Kontakt: ks. Gabriel Marciniak, tel. 509 926 161, e-mail: parafiambb@parafiambb.pl.

- Dom Zakonny Zgromadzenia Synów Niepokalanego Poczęcia (Radom, ul. Zgodna 6). Spotkania w piątki o 19.00. Kontakt: Michał, tel. 606 305 549, e-mail: taize@cfic.pl.


 

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama