GN 48/2020 Archiwum

W ciszy i bliskości

Wspólnota z Taizé w tym roku Europejskie Spotkanie Młodych organizuje w Strasbourgu. Zapisywać się można do 8 grudnia. Kto chęć wyjazdu zgłosi do końca listopada, otrzyma zniżkę.

Strasbourg leży na granicy Alzacji i Badenii. Spotkanie odbędzie się od 28 grudnia br. do 1 stycznia 2014 r. Młodych będą gościły w swych domach miejscowe rodziny.

- Wyjazd na spotkanie Taizé jest przede wszystkim świetną przygodą i wspaniałym doświadczeniem. Co roku odbywa się w innym europejskim mieście. W ciągu tych kilku dni na każdym kroku można spotkać młodych ludzi z wielu krajów. Z pozoru tak wiele nas różni - język, przyzwyczajenia, często kolor skóry, niejednokrotnie wyznanie (spotkania mają charakter ekumeniczny), a jednak okazuje się, że kierują nami te same ideały - mówi Katarzyna Dziedzic. - Wspaniale poczuć się częścią takiej ogromnej wspólnoty! Europejskie Spotkania Młodzieży to festiwal radości płynącej z wiary. W każdym wagonie metra czy podmiejskiego pociągu, w każdym autobusie i na każdym skrzyżowaniu można spotkać grupkę rozśpiewanych i roztańczonych chrześcijan. A wieczorem, na modlitewnych spotkaniach prowadzonych przez braci z Taizé, gdy wszystkie światła są przygaszone, w ciszy, można zwyczajnie być z Bogiem. I w tej bliskości powiedzieć Mu, o czym tylko chcemy - dodaje.

W czasie tych kilku dni młodzi uczestniczą w panelach dyskusyjnych, warsztatach, mają też czas na zwiedzanie miasta. Razem przeżywają Sylwestra i witają Nowy Rok. Zazwyczaj o 23.00 rozpoczyna się modlitwa o pokój na świecie. O północy wszyscy składają sobie życzenia w różnych językach, a potem rozpoczyna się "Święto narodów", czyli grupy z poszczególnych krajów prezentują program przybliżający ich zwyczaje i tradycję.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama