Nowy numer 3/2021 Archiwum

Papieska nominacja dla ks. Supierza

Ks. Piotr Supierz pracuje w Papieskiej Radzie ds. Służby Zdrowia na Watykanie i jest sekretarzem abp. Zygmunta Zimowskiego.

Abp Zygmunt Zimowski i ks. Piotr Supierz przed aulą synodalną na Watykanie   Abp Zygmunt Zimowski i ks. Piotr Supierz przed aulą synodalną na Watykanie
Archiwum abp. Z. Zimowskiego
Papież Franciszek mianował ks. Supierza Honorowym Kapelanem Jego Świątobliwości. Ks. Piotr urodził się 18 maja 1973 r. w Kielcach, pochodzi z parafii Stąporków. 13 czerwca 1998 r. w katedrze radomskiej przyjął święcenia kapłańskie z rąk bp. Edwarda Materskiego.

Pracował jako wikariusz  w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu oraz św. Łukasza w Radomiu.

Od 2003 r. pełnił funkcję sekretarza bp. Zygmunta Zimowskiego. Był wtedy również dyrektorem budowy Centrum Edukacyjno-Charytatywnego Emaus w Turnie, prowadził zajęcia z katechetyki w Wyższym Seminarium Duchownym, był także wizytatorem katechetycznym. W 2009 r. pełnił funkcję sekretarza delegata Konferencji Episkopatu Polski do spraw Polonii z siedzibą w Rzymie.

Ks. Supierz w ubiegłym roku obronił pracę doktorską z katechetyki na KUL "Realizacja funkcji katechezy w szkolnym nauczaniu religii. Studium katechetyczne w świetle badań młodzieży gimnazjalnej w Radomiu". Promotorem pracy był ks. dr hab. Paweł Mąkosa.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama