Nowy numer 43/2020 Archiwum

Każdy datek to konkretna pomoc

Takie tragedie zawsze wyzwalają wielki odruch dobra.

- Informacje, które dochodziły z Filipin budziły grozę, współczucie i autentyczne wzruszenie. To tak daleko stąd, a chce się jakoś pomóc. Dobrze, że mamy Caritas i że możemy pośpieszyć z pomocą. Zawsze włączam się w takie akcje. Traktuję to jako konkretny wyraz przykazania miłości bliźniego – mówiła pani Maria w opoczyńskiej kolegiacie św. Bartłomieja.

W całej diecezji przeprowadzane były zbiórki do puszek, a zebrane pieniądze zostaną przekazane Caritas Polska i przeznaczone na konkretną pomoc dla Filipin.

Do tej akcji zachęcał ordynariusz, który do wszystkich parafii wystosował list:

Czcigodni Księża, Drodzy Diecezjanie!

Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci tragedią, jaka dokonała się na Filipinach i olbrzymimi stratami po przejściu tajfunu Haiynan. Według wstępnych informacji prawie 10 milionów mieszkańców wymaga natychmiastowej pomocy, a wielu z nich elementarnych środków niezbędnych do przeżycia.

Caritas Polska pragnie przyjść z pomocą poszkodowanym. Dzięki ofiarności ludzi dobrej woli już wcześniej, dwa lata temu, po przejściu tajfunu, udało się pomóc filipińskim rodzinom w odbudowie ich mieszkań. Tym razem, już 11 listopada br., została przekazana kwota 50 tysięcy Euro na wodę pitną i doraźną pomoc żywnościową.

Konkretne wparcie wyrazimy poprzez zbiórkę do puszek w niedzielę 24 listopada br.

Bp Henryk Tomasik


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama