Nowy numer 43/2020 Archiwum

Dla pytających o wiarę i drogę życiową

W Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu od ponad dziesięciu lat prefekt ks. Paweł Gogacz z grupą alumnów organizuje rekolekcje dla młodzieży męskiej. Do udziału w nich zapraszają zarówno uczniów szkół średnich i studentów jak też pracujących.

Tegoroczne rekolekcje odbędą się od 27 do 30 grudnia. Motywem przewodnim będą słowa z Księgi Sędziów, gdzie Bóg, powołując Gedeona, mówi: "Witaj, dzielny wojowniku!". - Będziemy chcieli zobaczyć, jak różni ludzie walczą o Boga i o to, by słyszeć Jego głos w życiu codziennym, a także jak Bóg cały czas walczy o każdego człowieka. Nie ma dla Niego ludzi przekreślonych. Będą nas prowadzili różni przewodnicy: Jeremiasz, Dawid, św. Piotr, św. Paweł, bł. Jan Paweł II, a nawet… Judasz. Historia tych ludzi ukazuje miłość Bożą, grzech, rolę Jezusa, Ducha Świętego, tajemnicę Kościoła - wyjaśnia ks. Paweł Gogacz.

Te rekolekcje cieszą dużym zainteresowaniem. Każdego roku uczestniczy w nich kilkadziesiąt osób z całej diecezji. - Świadomie zrezygnowaliśmy z nazwy rekolekcje powołaniowe, bowiem nie chcemy robić jakieś jednorazowej, szybkiej i skutecznej akcji naboru do seminarium. Pragniemy przez nie dać młodym ludziom przede wszystkim podbudowę w zwykłym chrześcijaństwie, umocnić ich powołanie do bycia dobrym chrześcijaninem, co pomoże im w odkrywaniu powołań szczegółowych - mówi prefekt. - Dlatego noszą one nazwę: Rekolekcje dla pytających o wiarę i drogę życiową. Jeżeli ktoś w czasie ich trwania odkryje, że jego drogą jest powołanie kapłańskie, trzeba się wtedy tylko cieszyć, jeżeli zaś dojdzie do wniosku, że kapłaństwo nie jest jego powołaniem, to znaczy, że rekolekcje także spełniły swoje zadanie - dodaje.

Zapisy trwają do 20 grudnia. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerami telefonów: 48 33 09 101 (administracja WSD w Radomiu), 048 33 09 119 (ks. Paweł Gogacz).

Te rekolekcje to także świetna okazja do nawiązania wielu nowych znajomości   Te rekolekcje to także świetna okazja do nawiązania wielu nowych znajomości
Marta Deka /GN


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama