Nowy numer 43/2020 Archiwum

Kilogram cukru, paczka makaronu…

Te produkty, jak też konserwy, ryż, słodycze czy olej to superbohaterowie zbiórki żywości.

Aż trudno uwierzyć, że dla co piątej polskiej rodziny są to produkty z tak zwanej wysokiej półki. Już po raz trzynasty można je składać do koszy w wielu sklepach naszego regionu.

Robiąc więc zakupy pamiętajmy, by do wózka wrzucić coś więcej, a potem złożyć to do koszy. Będą ustawione w wybranych sklepach w Radomiu, Pionkach, Szydłowcu, Kozienicach, Grójcu, Przysusze, Zwoleniu, Jedlni Letnisku, Wierzbicy, Lipsku i Kowali.

W akcję możemy się włączyć także robiąc zakupy w internecie. W tym celu na stronie internetowej www.bankizywnosci.pl uruchomiono dwa sklepy. Nasze wsparcie możemy też przekazać, wysyłając do końca grudnia SMS o treści: POMAGAM na numer 75365 (5 zł. + VAT).

- Olej, ryż, cukier, konserwy i inne produkty są naszymi superbohaterami. Chcemy przekonać Polaków, że zwykłe produkty mogą mieć niezwykłą moc i są szczególnie potrzebne na Święta. 2,5 miliona Polaków nie stać na świątecznie zastawione stoły. W ubiegłym roku zebraliśmy 860 ton żywności. Pomoc trafiła do blisko pół miliona osób, ale potrzeby są dużo większe. Warto, by najubożsi mogli z niej korzystać również po Świętach. Wierzymy, że ta zbiórka okaże się szczęśliwą trzynastką, a zebrane dary sprawią, że domy osób najuboższych wypełni radość i dostatek - mówił w czasie konferencji zorganizowanej w siedzibie Caritas Krzysztof Sokołowski, dyrektor Radomskiego Banku Żywności.

- W tegoroczną zbiórkę zaangażowało się u nas ponad 1300 wolontariuszy, członków organizacji, uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a w całej Polsce w sumie aż 52 tys. osób. Będą to nie tylko ludzie zbierający nasze dary do koszy, ale też kierowcy, osoby odpowiedzialne za rozdawanie ulotek i na koniec ci, którzy w siedzibie banku będą sortować zebraną żywność. W naszej diecezji pomoc trafi do 30 tys. osób - dopowiadała Anna Głogowska z Radomskiego Banku Żywności.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama