Nowy numer 3/2021 Archiwum

Literatura muzyczna w "Arce"

Stowarzyszenie Centrum Młodzieży "Arka" w Radomiu powstało w roku 2002 i wyrosło na bazie Katolickiego Centrum Młodzieży "Arka", działającego od 1999 roku. Prowadzi szeroko rozumianą działalność edukacyjno-wychowawczą, charytatywną, kulturalno-oświatową na rzecz głównie dzieci i młodzieży.

W "Arce” wystąpiło trzech młodych akordeonistów: Bartosz Kołsut – uczeń V OG II st. (klasa Artura Miedzińskiego), Hubert Sikorski –  uczeń kl. III OG II st. (klasa Dariusza Figarskiego) i Piotr Motyka – uczeń I OG II st. (klasa Artura Miedzińskiego).

– Bartosz jest laureatem wielu prestiżowych konkursów na arenie krajowej i międzynarodowej. Jest stypendystą ministra kultury i dziedzictwa narodowego oraz prezydenta Radomia. Piotr również jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Ostatnio otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Radomia – powiedział prowadzący koncert A. Miedziński.

Bartosz Kołsut może pochwalić się wieloma nagrodami i wyróżnieniami   Bartosz Kołsut może pochwalić się wieloma nagrodami i wyróżnieniami
Krystyna Piotrowska /GN
A. Miedziński, akordeonista, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, jest kierownikiem sekcji akordeonu, organów, fortepianu obowiązującego i akompaniamentu w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. Nauczyciele i uczniowie tej sekcji aktywnie włączają się w nurt życia społecznego miasta, poprzez organizowanie licznych koncertów okolicznościowych. Uczniowie sekcji biorą udział w szeregu konkursów oraz indywidualnych występach na terenie szkoły, miasta, regionu, kraju i na arenie międzynarodowej. Do znacznych osiągnięć nauczycieli sekcji należą nagrody i wyróżnienia zdobyte przez ich podopiecznych na przesłuchaniach i konkursach.

– Koncert odbył się w ramach cyklicznych spotkań w "Arce” przy ul. Chrobrego. Chcemy w ten sposób ożywić naszą scenę młodzieżową. Chcemy włączać w jej działalność młodych radomskich artystów. W "Arce" mile widziane są te osoby, które chciałyby zaistnieć na naszej scenie. Na koncerty zapraszamy wszystkich mieszkańców Radomia. Odbywają się one w kawiarence – powiedział Rafał Graczyk z SCMO "Arka”.

Stowarzyszenie Centrum Młodzieży "Arka" w Radomiu powstało w roku 2002 i wyrosło na bazie Katolickiego Centrum Młodzieży "Arka", działającego od 1999 roku. Prowadzi szeroko rozumianą działalność edukacyjno-wychowawczą, charytatywną, kulturalno-oświatową na rzecz głównie dzieci i młodzieży. Inspiruje, aktywizuje, wspiera społeczność lokalną w podejmowaniu różnych inicjatyw na rzecz dobra wspólnego. Stowarzyszenie wychowuje młodzież poprzez pracę, angażując w młodzieżowy wolontariat, propagowanie bogatej oferty edukacji pozaszkolnej (np. zajęcia muzyczne, plastyczne, taneczne, literackie, komputerowe i inne), funduje stypendia uzdolnionej młodzieży, organizuje konkursy grantowe, prowadzi kuchnię i stołówkę, gdzie bezpłatnie dożywia dzieci i młodzież.

Hubert Sikorski grał na akordeonie klawiszowym. Na guzikowym rozpoczął grę przed rokiem   Hubert Sikorski grał na akordeonie klawiszowym. Na guzikowym rozpoczął grę przed rokiem
Krystyna Piotrowska /GN


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama