Nowy numer 43/2020 Archiwum

Darczyńca pilnie poszukiwany

Trwa ostatni, najważniejszy etap Szlachetnej Paczki. - Poszukujemy darczyńców - ludzi, którzy chcą mądrze pomagać rodzinom w potrzebie. Na wsparcie czeka jeszcze około 35 rodzin z Radomia i Skaryszewa - mówi Anna Słopiecka, liderka rejonu Radom.

"Nie ma Polski biednej i bogatej. Jest jedna Polska" - to hasło tegorocznej kampanii Szlachetnej Paczki. Jej finał będzie 7 i 8 grudnia. - Pozostał już niecały tydzień. Intensyfikujemy działania i walczymy o każdego darczyńcę - mówi Anna Kijas, liderka rejonu Skaryszew. - Pomoc kierujemy do tych rodzin, które mimo swojej biedy walczą o lepsze jutro. Starają się, robią wszystko, by poprawić swój los, ale nie zawsze im to wychodzi. Szlachetna Paczka ma być takim dopalaczem, który pchnie ich do przodu - dodaje. Potrzebujące rodziny są wdzięczne za wsparcie. Bardzo ważna jest dla nich też świadomość, że ktoś zainteresował się ich sytuacją, postarał się i przygotował paczkę specjalnie dla nich.

Do 6 grudnia na stronie internetowej Szlachetnej Paczki można wybrać rodzinę, dla której chce się przygotować tę wyjątkową paczkę. Oprócz Radomia i Skaryszewa w naszej diecezji w kampanię włączyły się: Kowala, Przysucha i Opoczno. Tam też poszukują darczyńców. - Serdecznie zachęcamy do włączenia się w mądrą, szlachetną pomoc dla najbardziej potrzebujących. Darczyńcą może zostać każdy: osoby prywatne, grupy przyjaciół, pracownicy z jednej firmy, szkoły, instytucje, stowarzyszenia. Im więcej osób zaangażuje się w pomoc dla wybranej rodziny, tym więcej potrzeb i marzeń można zrealizować - mówi Anna Słopiecka.

W Skaryszewie w kampanię włączyła się cała parafia. Wolontariusze 1 grudnia po każdej Mszy św. zbierali datki do puszek. Wybrali jedną rodzinę, która znalazła się w bardzo trudnej sytuacji materialnej. To właśnie ona przed świętami Bożego Narodzenia dostanie paczkę od parafian.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama