GN 28/2018 Archiwum

Tragiczny wypadek w Elektrowni Kozienice

Nie żyją cztery osoby, pracujące przy rozbiórce komina w Elektrowni Kozienice. Platforma zawieszona wewnątrz komina zerwała się i spadła z wysokości około 120 metrów.

Do śmiertelnego w skutkach wypadku doszło dziś około godz. 13. - Z wysokości 200 metrów spadła platforma z ludźmi zawieszona na jednym z kominów Elektrowni Kozienice. Na platformie znajdowało się czterech robotników. Najpierw znaleziono trzy ciała, po godz. 15, podczas odgruzowywania terenu, strażacy znaleźli także czwartą ofiarę. Nie znamy na razie przyczyny tragedii. Obecnie trwa akcja ratunkowa z udziałem policji, karetki i sześciu jednostek straży pożarnej - informuje Małgorzata Chrabąszcz, rzecznik radomskiej prokuratury.

Na miejscu zdarzenia prokurator, policja i przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy wykonują czynności mające na celu zabezpieczenie dowodów, co pozwoli na ustalenie okoliczności wypadku.

Jak poinformowało Radio Plus Radom, decyzją Prokuratora Okręgowego w Radomiu śledztwo w tej sprawie prowadzić będzie V Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Radomiu. Na miejsce wypadku Prokurator Okręgowy skierował dodatkowo drugiego prokuratora z wydziału w którym prowadzone będzie śledztwo. W toku postępowania będzie wyjaśniane także czy doszło do naruszenia obowiązków BHP i narażenia pracowników na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w następstwie czego nastąpił skutek śmiertelny, a jeśli tak, to kto ponosi za to winę.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma