Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ta młodzież dodaje nam otuchy

Bp Adam Odzimek kolejny raz był honorowym gościem, świątecznego spotkania w Zespole Szkół Budowlanych w Radomiu.

Program artystyczny, którzy przygotowali uczniowie, zauroczył biskupa. – Ta młodzież dodaje nam otuchy. Oni tak pięknie potrafią opowiadać o wartościach – mówił. Wyraził też uznanie, że młodzież czyta Pismo św., potrafi się nim posługiwać, wskazywać na poszczególne Księgi i rozdziały.

W opłatkowym spotkaniu uczestniczyła dyrekcja oraz grono pedagogiczne byłych i obecnych pracowników, jak też zaproszeni goście. Gospodarzem bożonarodzeniowego spotkania była dyrektor Jolanta Skoczylas, która wyraziła radość, że kolejny raz mogą gościć bp. Adama i złożyć mu nie tylko świąteczne, ale też imieninowe życzenia.

Bp Adam z kadrą szkolną i gośćmi podczas programu artystycznego   Bp Adam z kadrą szkolną i gośćmi podczas programu artystycznego
Ks. Zbigniew Niemirski /GN
Natomiast bp Odzimek zabrał głos tuż przed poświęceniem opłatków. - Pamiątką naszego świątecznego stołu będzie obrazek. Nawiązuje do zakończonego Roku Wiary. Przedstawia wzburzone morze i łódź, a w niej apostołów, którzy wołają do Pana o ratunek o jego obecność zbawczą. Kiedy dziś uczestniczymy w tym świecie, pragnę przywołać słowo Orygenesa, chrześcijańskiego pisarza z III w.: Pismo święte, szczególnie Ewangelie, gdy czytamy, otwiera się morze. Co to znaczy? Jest to obraz wielkiej tajemnicy, głębi morskich, tajemnicy samego Boga. Ale znaczy też, że nie jesteśmy sami na morzu, bo z nami jest Ten, który daje swego najdroższego Syna, a Ten umiłował każdego z nas. Morze to też sfera niebezpieczeństwa, a w niej będziemy silniejsi, gdy będziemy wołać do Pana o ratunek, gdy będziemy z Nim rozmawiać. Moi drodzy, życzę, abyśmy byli tymi, którzy uczestniczą w rozmowie Boga z nami w rozmowie miłości, przebaczenia i piękna. Niech ten Pan, który przychodzi, udziela nam swojego błogosławieństwa.

Młodzi chcą i potrafią mówić o tym, co najważniejsze w świętach Bożego Narodzenia   Młodzi chcą i potrafią mówić o tym, co najważniejsze w świętach Bożego Narodzenia
Ks. Zbigniew Niemirski /GN


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama