Nowy numer 3/2021 Archiwum

Życzenia naszego ordynariusza

"Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany, na Jego barkach spoczęła władza. Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju" - bp Henryk Tomasik przypomina orędzie proroka Izajasza, które spełniło się na Jezusie Chrystusie.

Drodzy Diecezjanie!

"Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką; nad mieszkańcami kraju mroków światło zabłysło (...). Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany, na Jego barkach spoczęła władza. Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju” (Iz 9,1.5). Zapowiedź wyrażona słowami proroka Izajasza stała się rzeczywistością. "Wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś Bóg do ojców przez proroków, a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna” (Hbr 1,1) - powie natchniony autor Listu do Hebrajczyków.

- W atmosferze dziękczynienia za Boże Narodzenie proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia świąteczne - mówi ordynariusz   - W atmosferze dziękczynienia za Boże Narodzenie proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia świąteczne - mówi ordynariusz
Ks. Zbigniew Niemirski /GN
Tajemnica wcielenia odsłania piękny plan Bożej mądrości i miłosierdzia. Bóg w swoim Synu staje się darem dla człowieka. Wyzwala także dobro z ludzkich serc.

W atmosferze dziękczynienia za Boże Narodzenie proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

Pragnę je wyrazić słowami modlitwy z uroczystości Bożego Narodzenia:

„Boże, Ty sprawiłeś, że ta najświętsza noc zajaśniała blaskiem prawdziwej światłości, daj, abyśmy w niebie mogli uczestniczyć w radości Twojego Syna, którego tajemnicę wcielenia poznaliśmy na ziemi".

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

Bp Henryk Tomasik


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama