GN 32/2018 Archiwum

Życzenia naszego ordynariusza

"Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany, na Jego barkach spoczęła władza. Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju" - bp Henryk Tomasik przypomina orędzie proroka Izajasza, które spełniło się na Jezusie Chrystusie.

Drodzy Diecezjanie!

"Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką; nad mieszkańcami kraju mroków światło zabłysło (...). Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany, na Jego barkach spoczęła władza. Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju” (Iz 9,1.5). Zapowiedź wyrażona słowami proroka Izajasza stała się rzeczywistością. "Wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś Bóg do ojców przez proroków, a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna” (Hbr 1,1) - powie natchniony autor Listu do Hebrajczyków.

  - W atmosferze dziękczynienia za Boże Narodzenie proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia świąteczne - mówi ordynariusz
Ks. Zbigniew Niemirski /GN
Tajemnica wcielenia odsłania piękny plan Bożej mądrości i miłosierdzia. Bóg w swoim Synu staje się darem dla człowieka. Wyzwala także dobro z ludzkich serc.

W atmosferze dziękczynienia za Boże Narodzenie proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

Pragnę je wyrazić słowami modlitwy z uroczystości Bożego Narodzenia:

„Boże, Ty sprawiłeś, że ta najświętsza noc zajaśniała blaskiem prawdziwej światłości, daj, abyśmy w niebie mogli uczestniczyć w radości Twojego Syna, którego tajemnicę wcielenia poznaliśmy na ziemi".

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

Bp Henryk Tomasik


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma