Nowy numer 48/2020 Archiwum

Współpracują i znają się od lat

Bp Henryk Tomasik dziękował zebranym za świadectwo wiary i świadectwo uczestnictwa w zatroskaniu o drugiego człowieka.

To szczególne środowisko, bo większość osób zna się jeszcze z dwóch ośrodków duszpasterskich: ks. Zdzisława Domagały i ks. Jerzego Banaśkiewicza. Obydwaj duszpasterze już nie żyją.

– Pozostała część osób to ci, których miałam okazję poznać na pieszych pielgrzymkach. To oni tworzyli to środowisko na początku. Ze względu na działania i inicjatywy, jakie są podejmowane przez nasze stowarzyszenie, znacznie powiększyło się nasze grono o osoby, z którymi współpracujemy – mówi prezes Stowarzyszenia Środowisko „Inicjatywa” w Radomiu, lekarz Lucyna Wiśniewska. – Czas podsumować wspólne działania w roku 2013. Jesteśmy stowarzyszeniem, które realizuje swoje zadania ze składek i darowizn ludzi dobrej woli. Dziękuję za wspólne działania. W tym roku zostaliśmy zaproszeni przez ks. Grzegorza Wójcika z Akcji Katolickiej do współorganizowania II Diecezjalnych Regat Radomskich. Uczestniczyło w nich około 150 osób. Do wspólnych działań należą również akcje prowadzone z Caritas i z Duszpasterstwem Rodzin. Są tu ze mną koledzy lekarze, którzy wielokrotnie i przez wiele lat uczestniczą ze mną w Białych Niedzielach. Można by powiedzieć, że to taka akcja z zamierzchłych czasów. Ale takie niedziele są bardzo potrzebne. Kilka z nich było również w tym roku i bardzo serdecznie dziękuję wszystkim kolegom lekarzom, którzy potrafią dzielić się swoim czasem i wiedzą. Inne działania to piknik ekologiczno-zdrowotny, konferencje, spotkania integracyjne.

Wśród gości był wicemarszałek Leszek Ruszczyk   Wśród gości był wicemarszałek Leszek Ruszczyk
Krystyna Piotrowska /GN
Wśród życzeń, jakie składała pani prezes, znalazły się słowa: – Abyśmy zawsze mieli otwarte serca dla innych – bardziej niż do tej pory. Byśmy szukali tego, co nas łączy, i chodzili wspólnymi drogami. Realizowali nasze zadania tak jak do tej pory, a nawet lepiej. Niech Nowy Rok będzie dla nas wszystkich lepszy.

Słowa życzeń skierował do obecnych również bp Henryk Tomasik. – Dziękujemy Państwu za świadectwo wiary i świadectwo uczestnictwa w zatroskaniu o drugiego człowieka w duchu wiary. Wspomniani duszpasterze akademiccy uczestniczyli w wielu naszych zatroskaniach, jak przygotować naszych studentów właśnie do tych działań. I teraz, tam, z całą pewnością cieszą się z tego, że ich studenci troszczą się o własną formację i uczestniczą w życiu społecznym, w duchu katolickiej nauki społecznej.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama