Nowy numer 24/2018 Archiwum

Wiceprezydent Radomia napisał w sprawie gender

O szczególną wrażliwość i odpowiedzialność we wprowadzaniu pilotażowych eksperymentów w zakresie gender w radomskich placówkach oświatowych prosi w liście otwartym Ryszard Fałek, wiceprezydent Radomia, odpowiedzialny za oświatę w mieście. List jest adresowany do dyrektorów i pedagogów placówek oświatowych, minister edukacji narodowej, mazowieckiego kuratora oświaty i biskupa radomskiego Henryka Tomasika.

Ryszard Fałek w związku z toczącą się obszerną debatą społeczną w mediach oraz stanowiskiem Episkopatu Polski w zakresie "ideologii gender" informuje, że jako pedagodzy, wychowawcy odpowiadamy za przestrzeganie prawa w zakresie swobody wyznania i wychowania, które winno być zgodne z oczekiwaniami rodziców, co gwarantuje art. 48 ust. 1 Konstytucji RP: "Rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. (...)".

Dodaje też, że "niepodważalnym faktem jest, że w Polsce ok. 90% społeczeństwa to katolicy, dla których stanowisko Episkopatu Polski w zakresie małżeństwa jako wspólnoty mężczyzny i kobiety oraz rodziny zbudowanej na małżeństwie" jest zobowiązujące. Episkopat wystosował apel "do rodzin chrześcijańskich, do przedstawicieli ruchów religijnych i stowarzyszeń kościelnych oraz wszystkich ludzi dobrej woli, aby odważnie podejmowali działania, które będą służyć upowszechnianiu prawdy o małżeństwie i rodzinie" - napisał wiceprezydent Radomia.

Za niedopuszczalne uważa przekazywanie, w trakcie pobytu wychowanków, uczniów, a także organizacji spotkań w placówkach oświatowych treści mogących stać w sprzeczności z Konstytucją RP, bez wcześniejszej indywidualnej zgody każdego z rodziców. Wiceprezydent zobowiązał dyrektorów do poinformowania wszystkich pracowników pedagogicznych w placówkach o ich obowiązkach, a także rodziców/ prawnych opiekunów o przysługujących im prawach.

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

 • Krzysiek
  07.01.2014 13:18
  >>O szczególną wrażliwość i odpowiedzialność we wprowadzaniu pilotażowych eksperymentów w zakresie gender <<

  Cóż szczególnego ma ta ideologia, która mimo, że jest nauko niesprecyzowana, naukowo niepewna w swoich założeniach, naukowo niepewna w uzyskanych efektach - jest tak preferowana przez premiera i jego ministrów?
  doceń 9
 • JaGrzesznik
  07.01.2014 17:06
  Odsyłam do TVN-u, jeśli gender gdzieś ma się dobrze, to w tej ...tfu... stacji:

  https://www.youtube.com/watch?v=OyGb7JtKRkA

  a w razie gdyby ktoś usunął to podaję link, gdzie można pobrać (to tylko 19 Mb) fragment wiadomości:

  http://www15.zippyshare.com/v/8292879/file.html


  4-letnim dzieciaczkom chcą niszczyć dusze, a kota ogonem odwracają i mówią, że to Kościół, wstyd.

  Drwicie z Nas, a Nam szkoda Was, szczerze Was żałujemy, oby Wam Bóg przebaczył.
  doceń 8
 • krw1994
  07.01.2014 21:09
  "Gender" zostało wymyślone przez Kościół Katolicki tylko po to, aby KK miał z czym walczyć. Potrzebowali wroga! ... Wiceprezydent Ryszard Fałek niech się zajmie problemami Radomia, a nie polityką ogólnokrajową. Radom ma duże bezrobocie i zadłużenia, a Fałek woli się przymilać biskupowi. Przymila się Kościołowi, bo niebawem wybory i trzeba mieć poparcie mimo, że Polska według Konstytucji jest państwem świeckim!
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma