Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wokół prawdy, dobra i piękna

Kultura zawsze odgrywała i nadal odgrywa bardzo ważną rolę w historii naszego narodu.

Spotkanie Noworoczne z udziałem przedstawicieli środowisk twórczych miało miejsce w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia” przy ul. Żeromskiego 56 w Radomiu. Spotkanie prowadziła dyrektor placówki Beata Drozdowska. Pierwszy głos zabrał prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak. Jak mówił, to spotkanie było dla niego okazją do podziękowania za to, co dzieje się w radomskiej kulturze. Prezydent zwrócił się z prośbą o nowe, dobre pomysły i wyraził życzenie, aby rozpoczęty 2014 rok był równie dobry, albo nawet lepszy od roku minionego. W imieniu duszpasterzy naszej diecezji życzenia obecnym złożył bp Henryk Tomasik. Przypomniał, że czasach krakowskich kardynał Wojtyła pisał: Życie duchowe człowieka pulsuje wokół prawdy, dobra i piękna. – To życie duchowe ujawnia się poprzez dzieła. Pragniemy złożyć państwu wyrazy wdzięczności za to ujawnienie się życia duchowego poprzez dzieła, które państwo tworzą. Jan Paweł II apelował, aby troszczyć się także o moralny wymiar życia społeczeństwa, a kultura moralna jest niezwykle ważna. Przez tworzenie tego, co jest wyrazem ducha, prawdy, dobra i piękna wszyscy państwo uczestniczycie w kształtowaniu kultury moralnej człowieka. My, duszpasterze życzymy Bożego światła i Bożego błogosławieństwa w kształtowaniu wrażliwości ludzkiej kultury, która odgrywała i odgrywa w historii naszego narodu bardzo ważną rolę – mówił biskup.

Beata Drozdowska (z lewej), Sławomir Adamiec i Katarzyna Bochyńska-Wojdył   Beata Drozdowska (z lewej), Sławomir Adamiec i Katarzyna Bochyńska-Wojdył
Krystyna Piotrowska /GN
Dla obecnych „Łaźnia” przygotowała niespodziankę. Na scenie wystąpiły trzy młode, bardzo zdolne mieszkanki Radomia, skupione w Stowarzyszeniu Radomska Szkoła Rocka. O tym stowarzyszeniu mówi się, że to kuźnia talentów. Młode damy zaśpiewały najpiękniejsze polskie kolędy.

Po części oficjalnej można było skosztować przygotowanych na tę okazję potraw, posiedzieć przy herbatce i porozmawiać.

 

Działalność Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galeria „Łaźnia” opiera się na promowaniu „dobrej kultury” oraz wysokiej jakości świadczonych usług. Jego gospodarze starają się dobierać prezentowanych twórców w taki sposób, by zakorzeniać wśród odbiorców to, co najistotniejsze – wartości duchowe i emocjonalne. Otwierają się na środowiska artystyczne z innych rejonów Polski, tak by zarazem stwarzać możliwości zaistnienia dla twórców radomskich i zaznaczenia ich osiągnięć na tle kultury kraju.

Jako jednostka działająca w sektorze miejskiej kultury, zgodnie z obowiązującą od grudnia 2009 r. strategią promocji Marki Radom, opartą na haśle „siła w precyzji”, w sposób istotny i przemyślany RKŚTiG „Łaźnia” włącza się w szeroko pojmowany marketing miasta. Obszar kultury jest bowiem ważnym potencjałem kreowania wizerunku Radomia tak w oparciu o kluczowe imprezy, jak i poprzez wyraźny charakter programowy.

Życzeń noworocznych wysłuchali przedstawiciel środowisk twórczych   Życzeń noworocznych wysłuchali przedstawiciel środowisk twórczych
Krystyna Piotrowska /GN


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama