Nowy numer 24/2018 Archiwum

Taniec pana Owsiaka

Nie wiem, czy to był krzesany, polka czy oberek. Fakt faktem, że go wkurzyli.

Pan Jerzy Owsiak działa w przestrzeni medialnego komfortu. Cieszy się ochroną niczym zabytkowy totem. Każda próba krytyki wywołuje sygnał alarmowy i uruchomienie całej maszynerii, która ma atakującego dopaść i pokazać światu jako dziwowisko godne wszelkiego potępienia. Takiej ochrony mógłby pozazdrościć każdy.

Przysłuchiwałem się rozmowie w jednym z ogólnopolskich telewizyjnych kanałów informacyjnych. I oto dowiedziałem się stamtąd, że kościelna Caritas nigdy nie jest atakowana, podczas gdy na pana Owsiaka spada taka fala krytyki.

Oczy mi się otworzyły możliwie szeroko, bo dopiero co dowiedziałem się z bloga posła wybranego w Radomiu z nie mojego ruchu, jaka to podła i nieuczciwa jest Caritas przy kryształowej przejrzystości orkiestry pana Owsiaka. Wiele razy widziałem antycaritasowe tytuły w lewicowych i lewackich gazetach.

I tak sobie myślę: Caritas - wściekłe ataki; katecheza - coroczne seanse uprzedzeń i pomówień; kolęda - systematyczne grudniowo-styczniowe reportaże o masakrycznej akcji domokrążców; pedofilia - to wśród duchownych więcej niż hobby, uwaga na dzieci posyłane w pobliże kościołów; gender - nauka, której nie ogarniają panowie w sukienkach.

Jestem ciekaw, jak i gdzie tańczyłby pan Owsiak, gdyby przyszło mu pracować do takiej muzyki?

Nawiasem mówiąc, gratuluję akcji, która wspiera w Polsce tyle szpitali.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma