Nowy Numer 29/2018 Archiwum

987 - ten numer ratuje życie!

Na bezpłatną infolinię 987 może zadzwonić każdy, kto zna miejsce przebywania osób bezdomnych.

- Odpowiednie służby zostaną o tym natychmiast poinformowane. Dyżurni Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego udzielają informacji o tym, gdzie można przenocować, zjeść ciepły posiłek lub skorzystać z pomocy medycznej - wyjaśnia Ivetta Biały, rzecznik prasowy Wojewody Mazowieckiego.

Szacuje się, że na terenie województwa mazowieckiego liczba bezdomnych wynosi około 5 tys. Podczas zimy mają oni do dyspozycji 71 placówek posiadających łącznie 3493 miejsca, w tym 95 w Radomiu. - Są to zarówno noclegownie i schroniska oferujące czasowy pobyt i pełne wyżywienie, jak też hostele zapewniające stałe lub czasowe zamieszkanie, wyżywienie oraz kompleksową opiekę wspomagającą. Wyodrębniono oddzielne placówki dla kobiet, mężczyzn, matek z dziećmi i dorosłych - informuje Biały.

Na Mazowszu działa również 25 jadłodajni i punktów żywienia, a w czasie zimy także punkty pomocy medycznej. W Radomiu mieści się on przy ul. Głównej 16.

Pełna lista obiektów, które przyjmują bezdomnych znajduje się na stronie internetowej www.mazowieckie.pl pod banerem - Pomoc dla bezdomnych.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma