Nowy numer 3/2021 Archiwum

987 - ten numer ratuje życie!

Na bezpłatną infolinię 987 może zadzwonić każdy, kto zna miejsce przebywania osób bezdomnych.

- Odpowiednie służby zostaną o tym natychmiast poinformowane. Dyżurni Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego udzielają informacji o tym, gdzie można przenocować, zjeść ciepły posiłek lub skorzystać z pomocy medycznej - wyjaśnia Ivetta Biały, rzecznik prasowy Wojewody Mazowieckiego.

Szacuje się, że na terenie województwa mazowieckiego liczba bezdomnych wynosi około 5 tys. Podczas zimy mają oni do dyspozycji 71 placówek posiadających łącznie 3493 miejsca, w tym 95 w Radomiu. - Są to zarówno noclegownie i schroniska oferujące czasowy pobyt i pełne wyżywienie, jak też hostele zapewniające stałe lub czasowe zamieszkanie, wyżywienie oraz kompleksową opiekę wspomagającą. Wyodrębniono oddzielne placówki dla kobiet, mężczyzn, matek z dziećmi i dorosłych - informuje Biały.

Na Mazowszu działa również 25 jadłodajni i punktów żywienia, a w czasie zimy także punkty pomocy medycznej. W Radomiu mieści się on przy ul. Głównej 16.

Pełna lista obiektów, które przyjmują bezdomnych znajduje się na stronie internetowej www.mazowieckie.pl pod banerem - Pomoc dla bezdomnych.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama