Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dziękuję za podtrzymywanie rąk

Celebra, która zgromadziła księży i delegacje z całej diecezji, była znakiem jedności całego Kościoła radomskiego.

Mówił o tym w homilii bp Adam Odzimek. Kaznodzieja przywołał List św. Ignacego Antiocheńskiego. Ten męczennik z przełomu I i II w. pisał chrześcijanom Efezu: „Trzeba, abyście pozostawali w jedności z waszym biskupem. Wasze prezbiterium, czcigodne wobec Boga, złączone jest tak z biskupem, jak struny cytry. W jednomyślności i zgodnej miłości wznosi się pieśń ku chwale Jezusa Chrystusa. Każdy z was niechaj stanie się członkiem takiego chóru”.

Na zakończenie Mszy św. w imieniu obecnych życzenia ordynariuszowi złożył ks. prał. Edward Poniewierski, kanclerz kurii. - Ekscelencjo, dziękujemy za wrażliwość i rzadką dziś, ujmującą delikatność w kontaktach ze świeckimi i duchowieństwem. Przepraszamy, że nie zawsze potrafimy to docenić. Dziękujemy za uczenie nas miłości do Kościoła i odwagi w przyznawaniu się do Chrystusa. Życzymy wielkiej pomocy Ducha Świętego w przygotowaniu do Światowych Dni Młodzieży i wielu sił w trosce o Kościół radomski – mówił.

Za słowa życzeń i modlitwę dziękował sam solenizant: - Bardzo dziękuję za wielki dar, jakim jest wspólnota Kościoła. Potęgą Kościoła jest jego wspólna modlitwa. Dziękuję bp. Adamowi Odzimkowi za homilię. Wszystkim dziękuję za obecność i modlitwę.

Bp Henryk Tomasik dziękuje wszystkim za modlitwę w jego intencji   Bp Henryk Tomasik dziękuje wszystkim za modlitwę w jego intencji
Imieninową Mszę św. sprawował w intencji wszystkich diecezjan
Ks. Zbigniew Niemirski /GN
Życzę nam wszystkim, abyśmy byli bliżej Chrystusa. Jest w Starym Testamencie ten moment, który opowiada o wędrówce narodu wybranego przez pustynię. Gdy na ich drodze pojawili się wrogowie, wówczas Mojżesz miał wzniesione ręce. I ja pragnę dziś podziękować za to wznoszenie rąk i pomoc w rozwiązywaniu różnych spraw diecezji. Bardzo dziękuję za te różne formy podtrzymywania rąk - mówił bp Tomasik.

Podczas imieninowej celebry została też ogłoszona ważna informacja. Ordynariusz mianował proboszcza parafii katedralnej, który jest następcą ks. Edwarda Poniewierskiego. Został nim ks. Krzysztof Ćwiek. Nowo mianowany proboszcz obejmie urząd 1 lutego, a liturgiczne wprowadzenie w urząd nastąpi 16 lutego. Ks. Krzysztof Ćwiek urodził się 24 stycznia 1959 r. w Olszowej Dąbrowie koło Dobieszyna. Święcenia kapłańskie przyjął 19 maja 1984 w Radomiu. Był wikariuszem w parafiach św. Rafała Kalinowskiego i Świętej Rodziny w Radomiu oraz w parafii Świętej Trójcy w Starachowicach. W latach 2001-2010 był proboszczem parafii Zarzecze koło Puław, a następnie proboszczem w parafii pw. Świętej Królowej Jadwigi w Radomiu na osiedlu Akademickim.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama