Nowy numer 3/2021 Archiwum

Co dalej z Apelem Młodych?

Nowo mianowany proboszcz zapewnia, że będzie nadal organizował apele.

Wrześniowy Apel Młodych, który w minionym roku zgromadził kilka tysięcy młodych z całej diecezji, był bodajże najbardziej widowiskową akcją duszpasterską w naszej diecezji. W ocenie internautów właśnie Apel Młodych był najwyżej ocenioną akcją duszpasterską. To spotkanie wraz z zespołem zostało pomyślane i przeprowadzone właśnie przez ks. Adamczyka.

Ks. Marek Adamczyk został mianowany proboszczem parafii pw. św. Jadwigi na radomskim osiedlu Akademickim. Przez ostatnich sześć lat pełnił funkcję duszpasterza akademickiego, diecezjalnego duszpasterza młodzieży i diecezjalnego koordynatora Światowych Dni Młodzieży.

Urodził się 4 sierpnia 1970 roku w Radomiu. Pochodzi z parafii św. Stefana na osiedlu Idalin. Święcenia kapłańskie przyjął 17 czerwca 2000 roku. Zanim wstąpił do seminarium, ukończył studia na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej. Po święceniach kapłańskich odbył studia specjalistyczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, uwieńczone doktoratem z socjologii. Od lat działa jako duszpasterz harcerzy. Jest krajowym duszpasterzem Skautów Europy (Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza" FSE).

Duszpasterz młodzieży zaznacza, że sukces apeli to praca wielu osób   Duszpasterz młodzieży zaznacza, że sukces apeli to praca wielu osób
Ks. Zbigniew Niemirski /GN


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama