Nowy numer 2/2021 Archiwum

Bp G. Ryś: - Nie bójcie się własnych grzechów!

Przedstawiciele ruchów i wspólnot ewangelizacyjnych oraz księża zainteresowani nową ewangelizacją spotkali się w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Spotkanie poprowadził bp Grzegorz Ryś, który kieruje Zespołem ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji z ramienia Episkopatu Polski.

Temat spotkania to: „Nowi ewangelizatorzy dla nowej ewangelizacji: modlitwa i rozeznanie”. Uczestniczyli w nim przedstawiciele kilkunastu wspólnot ewangelizacyjnych.

Zwracając się do zebranych, bp Grzegorz Ryś powiedział, że najprostsza rada jest taka, aby idąc ewangelizować, każdy szedł do człowieka, który go rozumie. Gimnazjalista niech idzie do gimnazjalisty, a profesor do profesora. W swoim otoczeniu, środowisku mamy dość pracy i nie trzeba czekać, aż nie wiadomo kim kiedyś tam będziemy. My mamy siać, Pan daje wzrost. Ale ważne jest, gdy przygotowujemy jakieś duże wydarzenie ewangelizacyjne w diecezji, parafii, dekanacie czy mieście, żeby wiedzieć, jaki jest ciąg dalszy. Co się proponuje dalej. Żeby nie zabrakło wspólnoty, w której można przejść dalszą formację.

Duszpasterz środowisk ewangelizacyjnych ks. Sławomir Płusa   Duszpasterz środowisk ewangelizacyjnych ks. Sławomir Płusa
Krystyna Piotrowska /GN
– Próbowaliśmy odpowiedzieć sobie na pytanie: Do czego nas Pan Bóg wzywa, powołuje w ramach ewangelizacji i jak każdy z nas to odbiera? Myślimy już o następnym spotkaniu. To pierwsze było przygotowawcze do następnych etapów polegających na bezpośrednim przygotowaniu do ewangelizacji tudzież rekolekcji ewangelizacyjnych w naszej diecezji. Potrzeba nam systematycznej formacji dla ewangelizatorów. To jest coś, nad czym musimy popracować, aby teraz, tym ludziom, którzy czują powiew mocy Ewangelii i Ducha Świętego, dać systematyczną formację do ewangelizacji i ich do tej ewangelizacji dopuścić w jedności z kapłanami – powiedział duszpasterz środowisk ewangelizacyjnych ks. Sławomir Płusa.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama