Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wielki Złoty Pieniądz dla chorych dzieci

Wcale nie chodzi tu o kolejną obniżkę cen, ani o otwarcie nowego sklepu. To po raz kolejny młodzi wolontariusze na terenie handlowego centrum w Radomiu będą zbierać do puszek datki na fundusz dla chorych dzieci.

Akcja „5 Wielki Złoty Pieniądz – Fundusz dla dzieci chorych” – jedna z inicjatyw Caritas – rozpoczęła się pod koniec października. Dzięki ofiarodawcom i darczyńcom do końca grudnia udało się zebrać ponad 12 000 zł.

- Nasza akcja zaczyna przynosić efekty, dzięki niej możemy pomagać chorym dzieciom i ich rodzinom. Z okazji Światowego Dnia Chorego, który przypada 11 lutego – a przypomina nam o ludziach chorych i cierpiących - nasza młodzież ze Szkolnych Kół Caritas w dniach 7-8 oraz 14-15 lutego przeprowadzi kwestę w Galerii Słonecznej. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tę akcję, by pomóc spełnić marzenia naszych chorych dzieci – powiedziała podczas konferencji prasowej Caritas koordynator akcji Iwona Stępniewska,

Dzięki dotychczasowym wpłatom ludzi o wielkim sercu udało się pomóc między innymi dwunastoletniemu Krystianowi, który nosi aparat słuchowy czy trzynastoletniemu Krzysiowi, który otrzymał osprzęt do pompy insulinowej.

Każdy, kto zechce zostać uczestnikiem akcji „5 Wielki Złoty Pieniądz – Fundusz dla dzieci chorych” i wspomóc potrzebujące osoby, może zadeklarować wpłatę co miesiąc 5 zł (lub wielokrotność tej kwoty) na konto:

09 1240 3259 1111 0010 0738 7983.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama