Nowy numer 48/2020 Archiwum

Bezcenny dar dla bliźnich przed kanonizacją

Na Światowy Dzień Chorego diecezjalna Caritas zachęca do oddawania krwi. Będzie ją można oddawać przez dwa dni w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu.

Dotychczas, w ciągu dwóch lat trwania kampanii, w naszej diecezji udało się zebrać aż 1600 litrów krwi! Caritas Diecezji Radomskiej rozpoczyna trzecią edycję akcji "Podaruj Kroplę Miłości". Wraz z radomskim Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaprasza do oddawania krwi w siedzibie Centrum w Radomiu przy ul. Limanowskiego 42. Krew będzie można oddać 10 lutego od 7.00 do 13.00 i 11 lutego od 7.00 do 18.00.

W akcję włączyło się wiele parafii. - Dziękujemy wszystkim księżom angażującym się w akcje parafialne, honorowym dawcom i dyrektorowi Radomskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Józefowi Wańkowi wraz z całą załogą za bardzo dobrą współpracę. Te dwa lata pokazują, że są to ludzie bardzo otwarci i życzliwi. Zachęcamy do dalszej inicjatywy i współpracy - mówi ks. Robert Kowalski, wicedyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.

Ks. Robert podkreślił, że akcja ''Podaruj Kroplę Miłości'' nabiera szczególnego charakteru w roku kanonizacji bł. Jana Pawła II. - Możemy powiedzieć, że jest pięknym darem na jego kanonizację.  Jan Paweł II w 2004 roku, podczas Światowego Dnia Krwiodawców, mówił, że ''oddawać własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie, to jest gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To Dar Życia… Niech dawcy krwi, którym należy się wdzięczność wszystkich, będą coraz liczniejsi we wszystkich krajach świata" - powiedział ks. Kowalski.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama