Nowy numer 25/2018 Archiwum

Piąta próba włamania

W Rzepinie koło Starachowic dwóch zamaskowanych mężczyzn usiłowało dostać się na plebanię.

  Kościół parafialny w Rzepinie
Archiwum Kurii
Parafia istnieje od 20 zaledwie lat, a było to już piąte tego typu zdarzenie. - Trochę samotność dokucza, ale zawsze mogę liczyć na wsparcie ludzi. I właśnie dzięki obecności jednego z wiernych udało się nam spłoszyć rabusiów. Siedzieliśmy na górze. W pewnym momencie usłyszeliśmy hałas na dole. Wyglądało to tak, jakby ktoś dla zabawy śnieżkami rzucał w okno. Zeszliśmy i zobaczyliśmy wybite okno i dwóch złodziei, którzy próbowali wejść do środka. Udało się nam ich spłoszyć. Zgłosiliśmy to zdarzenie policji - mówił na antenie Radia Plus Radom proboszcz parafii ks. Szymon Krasula.
Parafia liczy 1610 mieszkańców. Należą do niej trzy wioski: Rzepin I, Rzepin II i Rzepin Kolonia.

Pierwotnie znajdowała się tutaj kaplica dojazdowa parafii Pawłów, która została wybudowana staraniem ks. Jana Gogacza. Samodzielna parafia została erygowana 16 grudnia 1994 r. przez bp. Edwarda Materskiego. Kościół budowany był w latach 1997-98 staraniem ks. Krasuli, według projektu Kazimierza i Stanisława Pocheciów.
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • g-a
    07.02.2014 23:06
    Zdaje się stamtąd pochodzili Zakrzewscy - ojciec i 2 braci...słynni zabójcy rodziny sołtysa i nie tylko.
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma