Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Jedna idea, jedno działanie

Caritas Diecezji Radomskiej zaprosiła księży, opiekunów i wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas na dzień skupienia do Ośrodka Edukacyjno-Charytatywnego Emaus w Turnie.

– To coroczne spotkanie. Chcemy się spotkać jako Caritas Diecezjalna – pracownicy i dyrekcja – z osobami, które na co dzień czynią miłosierdzie. To jeden z bardzo istotnych celów. Druga rzecz to sprawa formacyjna. Zawsze chcemy połączyć to spotkanie z krótką modlitwą, z Eucharystią, wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Mamy świadomość, że wolontariusz silny to wolontariusz silny Bogiem. Żeby pomagać ludziom, czasami w bardzo trudnych sytuacjach życiowych, potrzeba umocnienia na duchu i na ciele – które również tu proponujemy. I trzecia rzecz to kwestia czysto techniczna i organizacyjna. Spotykamy się, konfrontujemy, opowiadamy sobie nawzajem o różnych sytuacjach. Dzielimy się naszymi informacjami. Chcemy przekazać coś, co się aktualizuje, na przykład w sprawie przepisów. Wiele tych osób działa w przestrzeni społecznej. Często parafialne zespoły sięgają po środki publiczne, chcą z nich korzystać, organizując chociażby wypoczynek dla dzieci – powiedział wicedyrektor radomskiej Caritas ks. Robert Kowalski.

Trudno powiedzieć, który z parafialnych zespołów naszej diecezji najlepiej działa. I chyba nikt by się nie pokusił o taką ocenę. Bo jak powiedział ks. Kowalski, najistotniejsze jest to, że ci ludzie potrafią wstrzelić się w potrzeby środowiska. Akcja, którą być może ocenimy z zewnątrz jako mniej atrakcyjną, może być w danym miejscu i momencie bardzo potrzebna.

  Homilię wygłosił ks. Grzegorz Wójcik (z prawej). Przy mikrofonie ks. Andrzej Rdzanek
Krystyna Piotrowska /GN

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma