Nowy numer 47/2020 Archiwum

Jedna idea, jedno działanie

Caritas Diecezji Radomskiej zaprosiła księży, opiekunów i wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas na dzień skupienia do Ośrodka Edukacyjno-Charytatywnego Emaus w Turnie.

– To coroczne spotkanie. Chcemy się spotkać jako Caritas Diecezjalna – pracownicy i dyrekcja – z osobami, które na co dzień czynią miłosierdzie. To jeden z bardzo istotnych celów. Druga rzecz to sprawa formacyjna. Zawsze chcemy połączyć to spotkanie z krótką modlitwą, z Eucharystią, wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Mamy świadomość, że wolontariusz silny to wolontariusz silny Bogiem. Żeby pomagać ludziom, czasami w bardzo trudnych sytuacjach życiowych, potrzeba umocnienia na duchu i na ciele – które również tu proponujemy. I trzecia rzecz to kwestia czysto techniczna i organizacyjna. Spotykamy się, konfrontujemy, opowiadamy sobie nawzajem o różnych sytuacjach. Dzielimy się naszymi informacjami. Chcemy przekazać coś, co się aktualizuje, na przykład w sprawie przepisów. Wiele tych osób działa w przestrzeni społecznej. Często parafialne zespoły sięgają po środki publiczne, chcą z nich korzystać, organizując chociażby wypoczynek dla dzieci – powiedział wicedyrektor radomskiej Caritas ks. Robert Kowalski.

Trudno powiedzieć, który z parafialnych zespołów naszej diecezji najlepiej działa. I chyba nikt by się nie pokusił o taką ocenę. Bo jak powiedział ks. Kowalski, najistotniejsze jest to, że ci ludzie potrafią wstrzelić się w potrzeby środowiska. Akcja, którą być może ocenimy z zewnątrz jako mniej atrakcyjną, może być w danym miejscu i momencie bardzo potrzebna.

Homilię wygłosił ks. Grzegorz Wójcik (z prawej). Przy mikrofonie ks. Andrzej Rdzanek   Homilię wygłosił ks. Grzegorz Wójcik (z prawej). Przy mikrofonie ks. Andrzej Rdzanek
Krystyna Piotrowska /GN

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama