Nowy numer 43/2020 Archiwum

"DAZA", czyli: "Do Asystenta za asystenta"

Radomscy alumni z koła Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zorganizowali ogólnopolską akcję "DAZA" - czyli "Do Asystenta za asystenta". Wystarczy się zarejestrować i podać imię i nazwisko księdza.

- Akcja polega na codziennej modlitwie za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II w intencji księży asystentów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dlaczego za wstawiennictwem papieża? Ponieważ był asystentem KSM w Niegowici i Krakowie i jest nam bardzo bliski. Chcemy poprzez tę akcję nawiązać wspólnotę osób modlących się i kapłanów, za których będzie modlitwa - wyjaśnia al. Damian Fołtyn.

Akcja będzie trwała od 5 marca do 27 kwietnia. By wziąć w niej udział, należy do 28 lutego zarejestrować się na stronie www.ksm.radom.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy (do pobrania tutaj). Należy podać tam imię i nazwisko księdza asystenta KSM oraz liczbę osób, które będą się modlić. - Między 28 lutego a 4 marca osoby, które się zgłoszą, otrzymają na podany nam adres e-mail imię i nazwisko kapłana, którego otoczą modlitwą. Nie będzie to ich asystent - zaznacza al. Damian. Codziennie w intencji tego księdza trzeba odmawiać modlitwę przez pośrednictwo bł. Jana Pawła II, którą alumni opracowali specjalnie na tę akcję, a zatwierdził ją bp Henryk Tomasik:

Synu Boży, Jezu Chryste, dziękujemy Ci za dar osoby Jana Pawła II, który stał się wielkim przyjacielem młodzieży.

Prosimy Cię, aby księża asystenci Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, w ślad za jego przykładem, wierni Twojemu Słowu, prowadzili ludzi młodych drogami zbawienia.

Spraw, aby ich wysiłek przynosił trwały owoc na chwałę Najwyższego Boga. Amen.

Błogosławiony Janie Pawle II, módl się za nami!

W przeprowadzenie akcji zaangażowanych jest piętnastu alumnów WSD w Radomiu. - Zakończymy ją wyjazdem na kanonizację bł. Jana Pawła II. Do Rzymu zawieziemy intencje, w których się modliliśmy - mówi al. Daniel Wiecheć. Do włączenia się w akcję gorąco zachęca al. Paweł Łęcki. - Warto wziąć w niej udział, ponieważ każda modlitwa procentuje, każda jest dobra. A ta za księży asystentów będzie pomagała w rozwoju całego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Patronat honorowy nad akcją "DAZA" objął bp Henryk Tomasik, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Więcej informacji tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama