Nowy numer 2/2021 Archiwum

Do Asystenta za asystenta

Wystarczy się zalogować. Podać imię i nazwisko księdza. A potem modlić się za niego dla dobra wspólnoty.

Radomscy alumni z koła Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zorganizowali ogólnopolską akcję „DaZa” – czyli „Do Asystenta za asystenta”. – Akcja polega na codziennej modlitwie za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II w intencji księży asystentów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dlaczego za jego wstawiennictwem? Bo był asystentem KSM w Niegowici i Krakowie i jest nam bardzo bliski.

Chcemy poprzez tę akcję nawiązać wspólnotę osób modlących się i kapłanów, za których będzie modlitwa – wyjaśnia al. Damian Fołtyn. Akcja będzie trwała od 5 marca do 27 kwietnia. By wziąć w niej udział, należy do 28 lutego zarejestrować się na stronie www.ksm.radom.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Należy zgłosić księdza asystenta KSM oraz liczbę osób, które będą się modlić. – Między 28 lutego a 4 marca osoby, które się zgłoszą, otrzymają na podany nam adres e-mail imię i nazwisko kapłana, którego otoczą modlitwą. Nie będzie to ich asystent – zaznacza al. Damian. W przeprowadzenie akcji mocno zaangażowanych jest piętnastu alumnów. – Zakończymy ją wyjazdem na kanonizację bł. Jana Pawła II. Do Rzymu zawieziemy intencje, w których się modliliśmy – mówi al. Daniel Wiecheć. Do włączenia się w akcję gorąco zachęca al. Paweł Łęcki. – Warto wziąć w niej udział, ponieważ każda modlitwa procentuje, każda jest dobra. A ta za księży asystentów będzie pomagała w rozwoju całego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Patronat honorowy nad akcją „DaZa” objął bp Henryk Tomasik, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Modlitwa do codziennego odmawiania

Synu Boży, Jezu Chryste, dziękujemy Ci za dar osoby Jana Pawła II, który stał się wielkim przyjacielem młodzieży. Prosimy Cię, aby księża asystenci Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, w ślad za jego przykładem, wierni Twojemu Słowu, prowadzili ludzi młodych drogami zbawienia. Spraw, aby ich wysiłek przynosił trwały owoc na chwałę Najwyższego Boga. Amen. Błogosławiony Janie Pawle II, módl się za nami!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama