Nowy numer 43/2020 Archiwum

Kurs dla dokumentujących uroczystości religijne

Tu chodzi o pełną harmonię i współpracę wszystkich, który biorą udział w ceremoniach liturgicznych. Kurs odbędzie się w sobotę, 8 marca.

- Rzecz idzie przede wszystkim o to, by ułatwić osobom dokumentującym te uroczystości zrozumienie istoty ceremonii liturgicznych, symboliki gestów i czynności wykonywanych w ich czasie. A to pozwoli uwiecznić je przez fotografów i operatorów kamer. Dzięki temu fotografie i filmy dokumentujące część religijną uroczystości będą interesujące i chętnie oglądane - wyjaśnia ks. Jacek Wieczorek, dyrektor Wydziału do spraw Kultury i Środków Społecznego Przekazu Kurii Biskupiej w Radomiu, a zarazem szef Radia Plus Radom.

Kurs nie ma na celu poszerzania umiejętności technicznych, bo ta przestrzeń, to zupełnie inna sprawa. - Tematyka zajęć obejmuje kwestie duszpasterstwa, liturgii i przepisów, których należy przestrzegać, dokumentując uroczystości religijne obiektów sakralnych. Będzie też okazja na spotkanie z księdzem, który dokumentuje takie uroczystości, a więc niejako reprezentuje obie strony mające harmonijnie współpracować podczas uroczystości. Kurs, mam taką nadzieję, pomoże tak organizować uroczystości religijne, by były przeżyciem i prawdziwym świętem dla wszystkich - dodaje ks. Wieczorek.

Przyjmowanie zgłoszeń trwa do 6 marca. Kurs odbędzie się w sobotę 8 marca w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu, ul. Młyńska 23/25. Początek o 9.00. W kursie mogą też wziąć osoby spoza diecezji radomskiej

Zapisy i informacje można składać w sekretariacie Radia Plus Radom, ul. Malczewskiego 1 (kuria), tel. 48 381 15 45, e-mail: kurs@radioplus.com.pl.

Kurs odbędzie się w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu, ul. Młyńska 23/25   Kurs odbędzie się w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu, ul. Młyńska 23/25
Ks. Zbigniew Niemirski /GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama