Nowy numer 44/2020 Archiwum

Za kilka dni "Kaziki 2014"

To święto już na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń Radomia. Jego organizatorzy, jak zawsze, przygotowali dla mieszkańców miasta szereg niespodzianek.

O tym, co w tym roku można zobaczyć, posłuchać i czego spróbować, mówili obecni na konferencji prasowej w Resursie Obywatelskiej organizatorzy i współorganizatorzy radomskich „Kazików”: Renata Metzger, dyrektor Resursy, radny Jan Maniak, dziekan Wydziału sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu Aleksander Olszewski, proboszcz parafii pw. św. Kazimierza w Radomiu ks. prał. Grzegorz Senderski, radomscy piekarze Jarosław Gajda i Paweł Pastuszka.

Jak zawsze częścią centralną obchodów radomskich „Kazików” jest 4 marca, dzień św. Kazimierza, patrona miasta Radomia i diecezji radomskiej. W tym roku obchodzimy 530. rocznicę śmierci tego świętego. W bazylice św. Kazimierza w Radomiu, właśnie 4 marca o 18.00, Mszy św. odpustowej będzie przewodniczył  bp Henryk Tomasik. On też wygłosi homilię.

– Mszę św. poprzedzi triduum, które ma duchowo przygotować parafian i radomian na te uroczystość. Codziennie od 1 do 3 marca o 17.30 będzie odprawiane nabożeństwo ku czci naszego patrona. W trzecim dniu triduum, 3 marca, młodzież z PG nr 12, które jest na terenie naszej parafii, przedstawi program artystyczny o św. Kazimierzu Królewiczu. Potem będą uroczyste Nieszpory poprzedzające święto. Bardzo serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy i uczestniczenia w tym święcie. Będziemy wypraszać błogosławieństwo dla miasta, dla diecezji i dla wszystkich wydarzeń, które związane są z tym świętem – zapowiada ks. prał. Grzegorz Senderski.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama