Nowy numer 2/2021 Archiwum

O mieście i dla miasta

Laureatem Nagrody św. Kazimierza za 2013 rok zostało Bractwo Kurkowe im. św. Sebastiana w Radomiu.

Trwają Radomskie Kaziki. W niedzielne popołudnie w Resursie Obywatelskiej odbył się I Wielki Test Wiedzy o Radomiu. Składał się z czterech rund, każda po 15 pytań nawiązujących do historii Radomia, współczesnej kultury, sportu oraz znanych radomian. Rywalizowało ze sobą 27 trzyosobowych drużyn. Pierwsze miejsce zajęła drużyna reprezentująca Muzeum im. Jacka Malczewskiego w składzie: Andrzej Leżoń, Piotr Rogólski i Marek Słupek. Nagrodą był sprzęt komputerowy, który zwycięzcy przekazali dla szkoły w Zujunach na Wileńszczyźnie.

Nagrodę odebrali od zwycięzców: Wiktor Dulko – jeden z członków wileńskiej Kapeli Wujka Mańka, która zagrała koncert na zakończenie wieczoru – i radny Jan Maniak. Pan Jan w najbliższych dniach dostarczy ten sprzęt komputerowy do wspomnianej szkoły.

Gdy tylko opadły emocje połączone z rozwiązywaniem testu, kolejnych emocji dostarczyło oczekiwanie na ogłoszenie informacji, kto otrzyma Nagrodę Św. Kazimierza za 2013 rok. Jej fundatorem jest prezydent Radomia.

Wśród walczących drużyn była drużyna Radia Plus Radom   Wśród walczących drużyn była drużyna Radia Plus Radom
Krystyna Piotrowska /GN
Laureatem Nagrody zostało Bractwo Kurkowe im. św. Sebastiana w Radomiu.

Bractwo otrzymało nagrodę za upowszechnianie i ochronę dziedzictwa i kultury narodowej, popularyzację historii Radomia oraz za szczególną aktywność kulturalną i filantropijną w naszym mieście. Wręczając nagrodę, prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak życzył Bractwu dalszej, tak wspaniałej działalności i sukcesów.

Założone przed dwoma laty w Radomiu Bractwo Kurkowe im. św. Sebastiana już na trwałe wpisało się w krajobraz kulturalny i działania charytatywne w Radomiu. W minionym roku bractwo było organizatorem i współorganizatorem wielu uroczystości na terenie miasta.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama