Nowy numer 33/2018 Archiwum

Seminaryjna modlitwa za Ukrainę

O zachowanie Ukrainy od wojny modlono się w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

- Modliliśmy się nie tylko o pokój na Ukrainie, ale też o zażegnanie konfliktów zbrojnych na świecie. Podczas porannej Mszy św. ks. Zenon Sala, ojciec duchowny, zaprosił wszystkich na 20.00 do seminaryjnej kaplicy na wspólny Różaniec. Stawiła się cała wspólnota klerycka z przedstawicielami zarządu. Przed Najświętszym Sakramentem prosiliśmy o wstawiennictwo Królowej Pokoju. Rozważania poszczególnych tajemnic prowadzili przedstawiciele poszczególnych roczników studiów i formacji. Na zakończenie odśpiewaliśmy „Pod Twoją obronę” i „Święty Boże” - informuje al. Hubert Skipirzepa.

Alumni zachęcają wszystkich do takiej modlitwy. - Mamy nadzieję, że konflikt za naszą wschodnią granicą zakończy się jak najszybciej. Ufamy, że tam, gdzie wzmógł się grzech, jeszcze obficiej rozleje się łaska. Zachęcamy do modlitwy za Ukrainę, która tak bardzo jej potrzebuje.

Modlitwa o pokój:

Panie Jezu, Ty w noc przed swoją męką obiecałeś uczniom pokój, którego świat dać nie może. Prosimy Cię za wszystkie strony konfliktu na Ukrainie; spraw, by odważyli się porzucić logikę przemocy. Dodaj im sił, by potrafili przebaczyć, nawet jeśli wydaje się im, że doznali większych krzywd niż ich wrogowie. Niech wytrwale szukają rozwiązania trudnych problemów na drodze rokowań.

Wlej też otuchę w serca wszystkich pokrzywdzonych. Otrzyj ich łzy, przywróć radość i wewnętrzny spokój. Spraw, by jak najszybciej, po dniach strachu, znów nadeszły dla nich dni pokoju. A jeśli taka Twoja wola, niech dzięki Twojej łasce dojdą do poznania Ciebie, który możesz uleczyć nawet najcięższe rany. Amen.

  Klerycki Różaniec i adoracja w intencji naszych wschodnich sąsiadów
Al. Paweł Męcina


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma