GN 3/2021 Archiwum

Seminaryjna modlitwa za Ukrainę

O zachowanie Ukrainy od wojny modlono się w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

- Modliliśmy się nie tylko o pokój na Ukrainie, ale też o zażegnanie konfliktów zbrojnych na świecie. Podczas porannej Mszy św. ks. Zenon Sala, ojciec duchowny, zaprosił wszystkich na 20.00 do seminaryjnej kaplicy na wspólny Różaniec. Stawiła się cała wspólnota klerycka z przedstawicielami zarządu. Przed Najświętszym Sakramentem prosiliśmy o wstawiennictwo Królowej Pokoju. Rozważania poszczególnych tajemnic prowadzili przedstawiciele poszczególnych roczników studiów i formacji. Na zakończenie odśpiewaliśmy „Pod Twoją obronę” i „Święty Boże” - informuje al. Hubert Skipirzepa.

Alumni zachęcają wszystkich do takiej modlitwy. - Mamy nadzieję, że konflikt za naszą wschodnią granicą zakończy się jak najszybciej. Ufamy, że tam, gdzie wzmógł się grzech, jeszcze obficiej rozleje się łaska. Zachęcamy do modlitwy za Ukrainę, która tak bardzo jej potrzebuje.

Modlitwa o pokój:

Panie Jezu, Ty w noc przed swoją męką obiecałeś uczniom pokój, którego świat dać nie może. Prosimy Cię za wszystkie strony konfliktu na Ukrainie; spraw, by odważyli się porzucić logikę przemocy. Dodaj im sił, by potrafili przebaczyć, nawet jeśli wydaje się im, że doznali większych krzywd niż ich wrogowie. Niech wytrwale szukają rozwiązania trudnych problemów na drodze rokowań.

Wlej też otuchę w serca wszystkich pokrzywdzonych. Otrzyj ich łzy, przywróć radość i wewnętrzny spokój. Spraw, by jak najszybciej, po dniach strachu, znów nadeszły dla nich dni pokoju. A jeśli taka Twoja wola, niech dzięki Twojej łasce dojdą do poznania Ciebie, który możesz uleczyć nawet najcięższe rany. Amen.

Klerycki Różaniec i adoracja w intencji naszych wschodnich sąsiadów   Klerycki Różaniec i adoracja w intencji naszych wschodnich sąsiadów
Al. Paweł Męcina


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama