Nowy numer 33/2018 Archiwum

Zobacz także

 • Jaahquubel
  06.03.2014 15:02
  Powinno być wszędzie "karabinek", a nie "karabin szturmowy". To ostatnie to kalka językowa, to pierwsze to oficjalna nomenklatura (czemu oficjalnie to się nie nazywa karabinem szturmowym - nie wiem, ale to już inna sprawa).
  doceń 0
 • Beszad
  06.03.2014 16:00
  Po ostatnich doświadczeniach Polska powinna dokonać diametralnej zmiany strategii obronnej. Nie mamy kim bronić Kraju, więc trzeba przeszkolić każdego kto może trzymać broń w ręku, od 18- do 60-latka. Szkolenia powinny obejmować obsługę broni i organizację na wypadek wojny. Każdy powinien znać swego potencjalnego dowódcę. Broń powinna być deponowana w magazynie każdego miasta. Każdy też powinien wiedzieć, gdzie się udać w przypadku zagrożenia.

  Nie chcę tu siać paniki i dramatyzować. Chodzi mi tylko o taką obywatelską wizję obrony narodowej. Kiedy potencjalny wróg wiedziałby, że tak jesteśmy zorganizowani, nie potrzebowalibyśmy nawet nowoczesnego sprzętu, bo nikt z rakietami nie pchałby się do kraju, gdzie czekałaby go dobrze zorganizowana wojna partyzancka. Chodzi więc bardziej o prewencję.
 • JotDee
  07.03.2014 10:36
  Czyli tradycje COP-u są kontynuowane. Jestem za. Brawo Radom.
  doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma