Nowy numer 2/2021 Archiwum

Kobieta muzyką serca

Gospodarze przygotowali dla pań słodki poczęstunek. Były też życzenia od serca i piękne tulipany.

Uroczyste spotkanie w Dniu Kobiet z paniami to w Wolanowie już tradycja. W tym roku po raz pierwszy takie spotkanie miało miejsce nie w Gminnym Centrum Kultury, a w Zespole Szkół Ogólnokształcących.

Na spotkanie zaproszenie otrzymały wszystkie panie z Wolanowa. Organizatorzy przygotowali dla nich słodki poczęstunek kawę i herbatę. To dla ciała – a dla ducha zaplanowano koncert w wykonaniu podopiecznych GCK w Wolanowie.

– Spotkanie jest pod hasłem: „Kobieta muzyką serca”.  Muzyką chcemy dotrzeć do serca pań. Młodzi ludzie, którzy zaprezentują się przed zebranymi gośćmi, przychodzą do nas na zajęcia, a my chcemy dziś pokazać to, co się u nas dzieje pod względem muzycznym. Mamy osoby, które uczą się grać na akordeonie, instrumentach klawiszowych i innych. Mamy też zespół młodzieżowy. Dziewczęta, które za chwilę zaśpiewają należą do sekcji wokalnej. Chcemy, żeby to spotkanie było dla naszych pań relaksem i odpoczynkiem od codzienności – powiedziała Monika Kaim-Wziątek, dyrektor GCK w Wolanowie.

Paniom życzenia złożył wójt gminy Wolanów Krzysztof Murawski   Paniom życzenia złożył wójt gminy Wolanów Krzysztof Murawski
Krystyna Piotrowska /GN
Gości powitał i życzenia paniom w dniu ich święta przekazał w imieniu organizatorów wójt Gminy Wolanów Krzysztof Murawski. – Życzę paniom dużo zdrowia, radości, uśmiechu i prawdziwego szczęścia. Żebyście zawsze czuły się kochane, żebyście czuły to, że jesteście nam bardzo potrzebne. Paniom, które pracują zawodowo, życzę sukcesów w pracy zawodowej – mówił wójt. 

Za programy profilaktyczne, dotyczące zdrowia na terenie gminy, odpowiedzialna jest sekretarz Małgorzata Szczepaniak. – Już po raz trzeci w tym roku przystępujemy do konkursu organizowanego przez NFZ i Polską Unię Onkologii, promując programy wczesnego wykrywania raka piersi i szyjki macicy. Przy różnych okazjach o tym mówimy. Organizujemy badania mammograficzne, zapraszając do nas mammobus. Chcemy, żeby jak najwięcej kobiet dokonało tych badań i być może zapobiegło rodzinnym tragediom – mówiła pani Małgorzata.

Wszystkie panie otrzymały piękne tulipany. Do domu zabrały też ze sobą ulotki przypominające o konieczności zgłaszania się na badania profilaktyczne.

Organizatorami spotkania byli: wójt Gminy Wolanów Krzysztof  Murawski oraz Gminne Centrum Kultury w Wolanowie we współpracy z Biblioteką.

Panie chętnie i licznie odpowiedziały na zaproszenie organizatorów   Panie chętnie i licznie odpowiedziały na zaproszenie organizatorów
Krystyna Piotrowska /GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama