Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wielkopostne misteria w Kałkowie-Godowie

W okresie Wielkiego Postu w każdą sobotę o 15.30 i 18.00 w Sanktuarium Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie-Godowie wystawiane są Misteria Męki Pańskiej. Na scenie w Auli Jana Pawła II występują aktorzy amatorzy z Teatru Dramatycznego im. ks. inf. Czesława Wali.

Choć aktorami są amatorzy, grają naprawdę profesjonalnie   Choć aktorami są amatorzy, grają naprawdę profesjonalnie
Br. Przemek Rębowski
- Misterium Męki Pańskiej na stałe wpisało się w wielkopostną tradycję Sceny Teatru. Tegoroczna, już 41. edycja, posiada nową obsadę, wzbogaconą o nowych aktorów: br. Tomasza Nowaka oraz braci postulantów Łukasza Preihsa i Bartosza Kozakiewicza ze Wspólnoty Braci Chrystusa Cierpiącego oraz młodego aktora z sąsiedniej parafii. Ta wciąż zmieniająca się obsada dodaje spektaklowi świeżości i sprawia, że ta historia sprzed 2 tysięcy lat przedstawiana jest w nieco inny, bardziej zrozumiały dla współczesnego widza sposób - mówi br. Przemek Rębowski.

Br. Łukasz, zapytany o odczucia, jakie towarzyszyły mu podczas pierwszego występu, przyznał, że największą trudność sprawiło mu wcielenie się w postać faryzeusza. - Stając przed Jezusem jako faryzeusz, byłem zmuszony do zadawania Mu cierpienia słowem i czynem. Sytuacja ta uświadomiła mi, jak wielkie cierpienia sprawiają Jezusowi grzechy przeciwko miłości. Mój udział w Misterium jest dla mnie radością, ponieważ w ten sposób mogę włączyć się dzieło ewangelizacji oraz życie parafialne - powiedział.

Szczegółowe informacje o misterium i biletach można uzyskać pod numerem telefonu 41 272 18 88.

Kontynuatorem dzieł zapoczątkowanych przez ks. inf. Czesława Walę jest obecny kustosz ks. Zbigniew Stanios   Kontynuatorem dzieł zapoczątkowanych przez ks. inf. Czesława Walę jest obecny kustosz ks. Zbigniew Stanios
Br. Przemek Rębowski


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama