GN 32/2018 Archiwum

Nasza gimnazjalistka wśród laureatów

Gala Finałowa konkursów o Janie Pawle II i kard. Stefanie Wyszyńskim odbyła się w Galerii Porczyńskich w Warszawie.

Nagrody i wyróżnienia otrzymali uczestnicy trzech konkursów, wśród nich organizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty konkursu dla gimnazjum „Jan Paweł II – droga człowieka”. Wzięło w nim udział 1200 uczniów ze szkół z terenu województwa mazowieckiego. W gronie finalistów, zajmując drugie miejsce, znalazła się, pochodząca z Kuczek-Kolonii, Katarzyna Zielińska, uczennica III kl. w PG nr 23 w ZSO nr VI im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Konkurs był punktowany na świadectwie i tak nasza laureatka otrzyma dodatkowo 18 punktów. – Przygotowując się do I etapu konkursu „Jan Paweł II – droga człowieka”, nie sądziłam, że zajdę tak daleko. Wysiłek i praca opłaciły się, dały sukces sto razy większy od przewidywanego. Do udziału w konkursie zachęciła mnie koleżanka z klasy, to dzięki niej mogłam na nowo odkryć Jana Pawła II. Przygotowanie do każdego z trzech etapów polegało na przeczytaniu kilku książek, w tym niektórych listów czy encyklik. Zachwyciła mnie odwaga papieża Polaka. Bronił dzieci nienarodzonych, walczył o pozycję rodziny w świecie, chronił najbardziej pokrzywdzonych przez los. Według mnie o jego świętości świadczy przede wszystkim jego modlitwa. Papież nie rozstawał się z różańcem. Modlitwa była jak oddech dający siły do walki z codziennością. Każdą swoją sprawę zawierzał Matce Najświętszej i Bogu. To jest dla mnie prawdziwa świętość – taka, jaką może osiągnąć każdy z nas – powiedziała Kasia.

Gościem honorowym Gali Finałowej był kard. Kazimierz Nycz. Zwracając się do zebranych, kardynał mówił, że każdy naród miał swoich wielkich bohaterów, a dla nas niewątpliwie są to kard. Stefan Wyszyński i Jan Paweł II. Ich pamięć należy stale przywoływać, ale też pamiętać, że mówiąc o nich kolejnym pokoleniom, trzeba to robić inaczej. A konkursy takie jak te, mają właśnie tę pamięć o nich przywoływać.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił Chór Centrum Myśli Jana Pawła II.

  Podczas Gali Finałowej Kasi towarzyszył tata Sławomir Zieliński
Krystyna Piotrowska /GN


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma