Nowy numer 2/2021 Archiwum

Mocne wejście w Wielki Tydzień

"Serdecznie zapraszam do uczestnictwa nie tylko młodzież, ale wszystkich" - napisał bp Henryk Tomasik.

W Niedzielę Palmową przeżywać będziemy XXIX Światowy Dzień Młodzieży pod hasłem: „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do niech należy królestwo niebieskie” (Mt 5,3). W tym dniu młodzież z naszego kraju odbierze w Rzymie krzyż Światowych Dni Młodzieży, który będzie peregrynował w polskich diecezjach (w naszej diecezji: 30.03–18.04.2015). Dla nas to nowy ważny etap przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Polsce, dlatego w tym czasie będziemy się szczególnie modlić w tej intencji – informuje nasz ordynariusz.

Tradycyjnie w Niedzielę Palmową w Radomiu organizowana jest Droga Krzyżowa ulicami miasta. Nabożeństwo rozpocznie się przed kościołem św. Jana (Fara) o 20.00. Dwie stacje Drogi Krzyżowej będą miały formę inscenizacji i prezentacji multimedialnej. Nabożeństwo zakończy się w katedrze, gdzie zobaczymy krótką wideorelację z Rzymu i zawierzymy Maryi przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w naszej ojczyźnie. Na zakończenie spotkania zostaną rozdane teksty Orędzia Papieża Franciszka na Światowy Dzień Młodzieży oraz zostanie przekazana przedstawicielom parafii i wszystkim zebranym „iskra kanonizacyjna”.

Mariusz Kowalski jest autorem muzyki do Oratorium, które będzie można zobaczyć u księży jezuitów   Mariusz Kowalski jest autorem muzyki do Oratorium, które będzie można zobaczyć u księży jezuitów
Ks. Zbigniew Niemirski /GN
– Krzyż w czasie Drogi Krzyżowej poniosą młodzi przedstawiciele radomskich parafii, a także Ruchu Światło–Życie i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, osób niepełnosprawnych, żołnierzy i harcerzy. Dwie stacje będą miały charakter interaktywny: jedna w formie krótkiego filmu, przygotowana przed Diakonię Komunikowania Społecznego radomskiej oazy, a druga przez  polonistkę panią Anetę Wajdzik-Jary i młodzież z Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu na podstawie scenariusza ks. Tomasza Waśkiewicza i pana Darka Blachlińskiego – informuje ks. Artur Chruślak z Duszpasterstwa Akademickiego.

Z kolei do Odrzywołu na Misterium męki Pańskiej zaprasza ks. Sebastian Kijak. Misterium rozpocznie się w Niedzielę Palmową o 19.30. – Misterium Męki Pańskiej jest wydarzeniem plenerowym, w którym co roku bierze udział około 50 aktorów i około 2 tys. widzów. Stroje przygotowują rodzice aktorów. Organizatorami misterium jest parafia Odrzywół przy współpracy z Urzędem Gminy w Odrzywole wraz z  Ochotniczymi Strażami Pożarnymi z terenu gminy Odrzywół – informuje ks. Kijak.

W Niedzielę Palmową o 19.30 w radomskim kościele pw. Świętej Trójcy (księża jezuici) odbędzie się premiera „Oratorium. Pasji Jezusa Chrystusa według Pisma św. oraz wizji bł. Katarzyny Emmerich”. Muzyka i orkiestracja to dzieło Mariusza Kowalskiego. Solistki: Marlena Beresińska i Maria Suligowska.

Plakat zapraszający na Misterium w Odrzywole   Plakat zapraszający na Misterium w Odrzywole


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama